adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Adeste w Poście, Moja Pascha, Okiem Naczelnego

[Moja Pascha] #7 Nie przegadać Boga!

”Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani”. (Mt 6, 7)

Dziś sam Pan, Jezus Chrystus uczy nas modlitwy, która pulsuje w jego Boskim Sercu – Ojcze Nasz. To głos Syna do Ojca, głos Posłanego do Posyłającego, ale także wołanie Kościoła o zapewnienie bezpieczeństwa na ziemi, ale przede wszystkim wiekuistego pokoju w niebie. Zanim jednak Jezus podaje nam ten bezcenny tekst przestrzega: nie bądźcie gadatliwi!

Bóg to nie szef firmy, którego możemy namówić na danie nam urlopu. To nie ktoś, kogo możemy za pomocą duchowych ”technik marketingowych” przekonać do swojej racji. Jemu zależy na naszej zaangażowanej obecności, której słowa mogą, ale nie zawsze muszą być wyrazem. Dbajmy o zażyłość z Sercem Boga, a wtedy nawet jedno krótkie, wyrwane w modlitwie słowo nie upadnie bezowocnie.

Czy traktuje modlitwę jak rodzaj duchowego handlu czy ubogacanie się obecnością Boga.

Zadanie na dziś: po prostu pomilczeć w świadomości tego, że Bóg mnie widzi i nade mną czuwa.

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

O autorze

Redaktor Naczelny miesięcznika Adeste. Z wykształcenia politolog specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, z zawodu dziennikarz. Prywatnie melancholik lubiący dobrą muzykę, kubek ciepłej herbaty i spotkania z przyjaciółmi.
Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.