adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Adeste w Poście, Moja Pascha, Okiem Naczelnego

[Moja Pascha] #6 Umrzeć z duchowego pragnienia?

„Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? Albo spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię, lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?” (Mt 25, 37-29)

Dziś w świecie konsumpcjonizmu, tak skrajnym, gdzie bogaci i syci mijają na ulicy biednych i głodnych niesprawiedliwość nie kłuje tak w oczy, bo do niej przywykliśmy. Jednak oprócz sfery ciała, równie wiele, a może i więcej spotykamy na swoich drogach biednych i głodnych duchowo. Pragnienie Ewangelii i duchowe żebractwo bywa bardziej upokarzające. Wtedy nawet modny samochód i nienaganny profil na Facebooku nie pomogą.

Panie, niech Twoi współcześni Apostołowie wyjdą na ulicę wielkich miast i miejscowości i ogłoszą dobrą Nowinę tym, którzy umierają z duchowego pragnienia i głodu.

Zadanie na dziś: przemyśl, jak Ty reagujesz na duchową biedę i pragnienie Boga w Twoim środowisku.

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

O autorze

Redaktor Naczelny miesięcznika Adeste. Z wykształcenia politolog specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, z zawodu dziennikarz. Prywatnie melancholik lubiący dobrą muzykę, kubek ciepłej herbaty i spotkania z przyjaciółmi.
Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.