Redakcję Adeste tworzy grupa młodych katolików, którzy opowiadają o swojej wierze i tworzą coś wspólnie.
Każdy z nas pochodzi z różnych środowisk, ma nieco inne spojrzenie na świat i Kościół, ale wspólnie tworzymy piękną mozaikę, która w różnorodności odzwierciedla jedność Kościoła. Nie robimy tego dla finansowego zysku, ale dla większej chwały Bożej, satysfakcji naszych czytelników i własnego rozwoju.

Redakcja Główna

Bartłomiej Wojnarowski
Redaktor naczelny
Politolog, pracownik instytucji kultury. W wolnym czasie śpi, słucha amerykańskiego indie rocka i sentymentalnych soundtracków z gry FIFA oraz myśli o tym, czy w Niebie będzie można pogadać o futbolu.
Piotr Ulrich
KIEROWNIK PORTALU
Student Prawa Kanonicznego zainteresowany szczególnie fenomenem zwyczaju prawnego. Miłośnik liturgii tradycyjnej. Organista, kantor chorału gregoriańskiego. Oczarowany powagą i subtelną logiką katolickiego kultu. kierownik portalu dba o przejrzystość portalu, czuwa nad Read More
Piotr Bogdanowicz
Zastępca redaktora naczelnego ds. jakości
Teolog, publicysta, bloger (gwaltownik.pl), doktorant na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Interesuje się głównie dogmatyką oraz twórczością C.S. Lewisa i kard. Jana Chryzostoma Korca, uwielbia dalekie piesze wędrówki.
Krzysztof Dziatlik
Sekretarz Redakcji
Samorządowiec, ceremoniarz. Łodzianin z Gdynią w sercu. Fan skoków narciarskich (zarówno męskich jak i kobiecych) Swój czas relaksu dzieli pomiędzy słuchanie muzyki, jazdę na rowerze i Steam.
Laura Korzeniowska
Zastępca redaktora naczelnego ds. harmonogramów i planowania
Statystyk, ale z wykształcenia i zamiłowania heritolog (specjalista od dziedzictwa kulturowego). Kocha sztukę, muzykę i literatury. Oazowiczka właściwie od zawsze. Orędowniczka poprawności liturgicznej w duchu Sacrosanctum Concilium.
Olga Wachowiec
SEKRETARZ MIESIĘCZNIKA
Raczkująca podróżniczka, zakochana w farbach, ukulele i tańcu. Nie wychodzi z domu bez notatnika. Pracuje oraz studiuje w przerwach od realizowania własnych „małych” projektów.
Marcin Worek
REDAKTOR
Filozof i pedagog, miłośnik tomizmu i badacz filozofii realistycznej.
Krzysztof Namyślak
REDAKTOR
Student stomatologii oraz miłośnik liturgii. W wolnych chwilach ślepy nie-Jedi. Niedawno skonstruował miecz świetlny i zaczął robić salta. W niedalekiej przyszłości oczekuje tytułu mistrza.
Krzysztof Jan Wojtyra
REDAKTOR
Mąż Kamili, tata Zosi. Katecheta, teolog (teologia biblijna) i italofil bezkrytycznie pochodzący do wszystkiego, co włoskie.

Współpracownicy Redakcji

Anna Zdrzałek
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną. Szuka działania Boga w codziennym życiu, ciesząc się z drobiazgów. Radość sprawia jej posługa wśród dzieci i młodzieży.
ks. Dawid Sebastian Tyborski
Współpracownik Redakcji
Promotor kultu Najświętszego Oblicza, hagiograf amator, członek świeckiej wspólnoty pasjonistowskiej.
Piotr Krajski
Współpracownik redakcji
Absolwent kulturoznawstwa, zakochany w filmie, literaturze i pisaniu (nie tylko publicystycznym). Wierzy, że w kulturze popularnej można poruszać ważne tematy bez popadania w banały, z większą nadzieją wobec człowieka i Read More
Dorota Ludorowska
Współpracownik Redakcji
Studentka V roku, związana ze środowiskiem salezjańskim. Uwielbia robić zdjęcia i pisać wiersze. Kocha chodzić po górach.
Jakub Urbaniak
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Wielbiciel kawy, student filologii polskiej, ceremoniarz. Miłośnik liturgii, ładnych zdjęć i dobrych książek. Lubi z zachwytem patrzeć na świat, a z miłością na drugiego człowieka.
Monika Chomątowska
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Na co dzień pracuje w finansach. Hasło: In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas. Czyta książki, jeździ na rowerze, chodzi po górach. Ciekawa stworzonego świata, kocha przyrodę. I życie. Read More
ks. Karol Matecki SDS
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Zakonnik - salwatorianin, pewnie można powiedzieć że tradycjonalista. Hobbystycznie zajmujący się wargamingiem - Bolt Action oraz Warhammer 40000.

Dział Rozwoju i Promocji

Konrad Myszkowski
Kierownik działu rozwoju i promocji
Z wykształcenia matematyk, z zawodu inżynier jakości oprogramowania. Długoletni animator oazowy, miłośnik wycieczek rowerowych, dobrej książki i muzyki.
Zofia Bryłka
Rysowniczka
Studentka filologii polskiej i historii sztuki. Rysuje, pisze, reżyseruje. Gra i śpiewa poezję śpiewaną. Zainteresowana przejawami kultury. / Jej Steemit: https://steemit.com/@zabrylka /

Kadra techniczna

Magdalena Węglarz
Korektorka Miesięcznika
Student mechatroniki na AGH. Najbardziej stara się kochać Boga i Polskę. Pasjonuje się Dawnymi Europejskimi Sztukami Walki (ćwiczy się w fechtunku długim mieczem), uwielbia książki, interesuje się pierwszą pomocą.
Konrad Myszkowski
Kierownik działu rozwoju i promocji
Z wykształcenia matematyk, z zawodu inżynier jakości oprogramowania. Długoletni animator oazowy, miłośnik wycieczek rowerowych, dobrej książki i muzyki.
Tomasz Leszczyński
SEKRETARZ PORTALU
Z „Adeste” niemal od początku. Raper (Pielgrzym), twórca serii #ZapiskiPielgrzyma, wciąż nawracający się katolik. Prywatnie – uwielbia kawę bez cukru i mleka – gorzką jak każdy dzień bez Boga.
Dorota Białecka
Korektorka Miesięcznika
Nauczycielka, logopeda, korektor miesięcznika „Adeste”. Lubi pić kawę, obserwować ptaki, czytać o kosmosie, zajmować się kwiatami.
Maciej Laskowski
Główny webmaster
Techniczny człowiek w redakcji. Dba o to, by strona funkcjonowała, a miesięcznik ukazywał się w formatach mobilnych. Prywatnie student, miłośnik filmu i nowych technologii.
Joanna Miśkiewicz
Zastępca kierownika działu rozwoju i promocji i p.o. koordynatora patronatów
Studentka filologii polskiej. Lubi wycieczki w wiek XIX, behawiorystyczne refleksje nad tym, jak myślą zwierzęta, i czytanie wszystkiego, co napisał abp Fulton Sheen.
Dominika Tomaszewska
Post-korekta miesięcznika
Absolwentka dyplomacji europejskiej na UWr oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji. Prywatnie fanka klasycznego rocka i science-fiction. A do tego gra na skrzypcach, tańczy taniec irlandzki i mówi po koreańsku.
Kinga Grodzka
KIEROWNIK DZIAŁU KOREKTY
Animatorka muzyczna Ruchu Światło-Życie, zawodowo zajmuje się korektą i składem. Lubi muzykę (zwłaszcza liturgiczną), literaturę i seriale. Nie lubi przecinków w niewłaściwych miejscach.
Marceli Hejwowski
Kierownik działu kultura i społeczeństwo
Malkontent i miłośnik słowa (choć to trudna miłość). Człowiek ceniący spokój, piękno, brewiarz i dobre trunki. Zafascynowany Bogiem i Kościołem. Fan Bowiego i Kazika. Umiarkowany pesymista, melancholijny choleryk.
Aleksandra Żak
KOREKTORKA MIESIĘCZNIKA
Na studiach łączy naukę języków obcych z zamiłowaniem do edycji tekstów. Kiedy nie rozpływa się nad słowem pisanym, kontempluje rzeczywistość stworzoną przez Boże Słowo, czerpiąc inspirację do twórczego życia.
Mikołaj Wolanin
KOREKTOR MIESIĘCZNIKA
Urodzony w 2002 roku. Redaktor naczelny gazet „Rycerstwo” oraz „Młodych w Polityce”, redaktor w serwisie Poinformowani.pl. Członek Zarządu Krajowego Parlamentu Młodych RP, a także były marszałek Sejmu Dzieci i Młodzieży.
Michał Przekwas
Korektor miesięcznika
Po pierwsze mąż, po drugie ojciec, po trzecie dentysta. Fan Gwiezdnych Wojen, literatury fantastycznej i poprawnej polszczyzny.
Maria Ulman
SKŁAD MIESIĘCZNIKA
Studentka matematyki oraz analityki gospodarczej. Wieloletnia animatorka oazowa. Lubi chodzić po górach i nie tylko, jeździć na rowerze oraz grać na gitarze (byle nie publicznie).
Monika Adamska
KONSULTACJA TEOLOGICZNA
Studentka teologii, zafascynowana filozofią, liturgią i chorałem gregoriańskim, miłośniczka górskich wędrówek, kostki Rubika i gitary klasycznej (jako wykonawca i odbiorca).
Mateusz Wende
Statystyk Adeste
Student nawigacji oraz programista samouk. Miłośnik brewiarza, starych ornatów, kostki Rubika, dobrego piwa i muzyki minionych lat.
Julia Kisiel
KOREKTORKA PORTALU
Studentka edytorstwa, pasjonuje ją wszystko, co związane z książkami, sztuką i językiem polskim. Nałogowo rysuje, pisze i zachwyca się światem stworzonym.
Martyna Kałan
KOREKTORKA PORTALU
Polonistka z pasji. Uwielbia tracić czas na czytanie książek. Nałogowo lubi dowiadywać się nowych rzeczy, zadawać pytania i poszukiwać prawdy. Miłośniczka literatury rumuńskiej i wypraw polarnych.
Joanna Duda
KONSULTACJA TEOLOGICZNA
Prawnik kanonista, obrońca węzła małżeńskiego, doktorantka liturgiki, katechetka, działaczka pro-life. Miłośniczka kryminałów. Wolny czas uwielbia spędzać na strzelnicy. Nie może żyć bez swoich bliskich i bez… zwierząt.
Joanna Paradowska
KOREKTORKA PORTALU, Post-korekta miesięcznika
Żona. Harcerka. Pracuje jako nauczycielka języka francuskiego i polskiego jako obcego. Typowy mól książkowy. Miłośniczka wędrówek, sukienek i herbaty.
Aleksandra Machłaj
KOREKTORKA PORTALU
Absolwentka filologii polskiej, która pracuje we Francji we wspólnocie l’Arche. Nie wyobraża sobie życia bez dobrej herbaty ani bez swoich bliskich. Oddana miłośniczka musicali.
Jakub Wiatr
KOREKTOR PORTALU
Absolwent psychologii i edytorstwa. Wielbiciel literatury wszelakiej, lecz najbardziej literatury grozy i kryminałów. Dzień bez słodyczy i herbaty to dla niego dzień stracony. Lubi ciszę, spokój i długie spacery.
Martyna Ostrowska
KOREKTORKA MIESIĘCZNIKA
Polonistka, z zawodu korektorka i pracownik instytucji kultury. Uwielbia siatkówkę, lekkoatletykę i literaturę faktu. W wolnym czasie kaligrafuje, tworzy kolorowanki i uczestniczy w życiu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
Sandra Wiesiak
KOREKTORKA MIESIĘCZNIKA
Studentka teologii interesująca się w głównej mierze duchowością. Tradycyjna katoliczka, która nade wszystko kocha Boga. Uwielbia czytać, spędzać czas z bliskimi, spacerować i oglądać „Jednego z dziesięciu”.