Redakcję Adeste tworzy grupa młodych katolików, którzy opowiadają o swojej wierze i tworzą coś wspólnie.
Każdy z nas pochodzi z różnych środowisk, ma nieco inne spojrzenie na świat i Kościół, ale wspólnie tworzymy piękną mozaikę, która w różnorodności odzwierciedla jedność Kościoła. Nie robimy tego dla finansowego zysku, ale dla większej chwały Bożej, satysfakcji naszych czytelników i własnego rozwoju.

Redakcja Główna

Bartłomiej Wojnarowski
Redaktor naczelny
Politolog, pracownik instytucji kultury. W wolnym czasie śpi, słucha amerykańskiego indie rocka i sentymentalnych soundtracków z gry FIFA oraz myśli o tym, czy w Niebie będzie można pogadać o futbolu.
Piotr Ulrich
REDAKTOR
Student Prawa Kanonicznego (UKSW) oraz Instytutu Szkolenia Organistów przy PWTW.  Miłośnik muzyki, szczególnie organowej i chorału gregoriańskiego – słuchacz, ale także wykonawca – organista i kantor.
Konrad Myszkowski
Koordynator portalu
Z wykształcenia matematyk, z zawodu inżynier jakości oprogramowania. Długoletni animator oazowy, miłośnik wycieczek rowerowych, dobrej książki i muzyki.
Nina Małgorzata Kogut
Sekretarz miesięcznika, Dział Kultura i Społeczeństwo
Humanistka, samozwańcza artystka. Interesuje się popkulturą, muzyką i filozofią. Lubi oglądać filmy anime, chętnie o tym porozmawia i popisze.
Piotr Bogdanowicz
Zastępca redaktora naczelnego ds. jakości
Teolog, publicysta, bloger (gwaltownik.pl), doktorant na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Interesuje się głównie dogmatyką oraz twórczością C.S. Lewisa i kard. Jana Chryzostoma Korca, uwielbia dalekie piesze wędrówki.
Krzysztof Dziatlik
Sekretarz Redakcji
Antonio Akmadža
Redaktor
Teolog specjalizujący się w tematach z historii Kościoła, katolickiej nauki społecznej oraz historii konserwatyzmu. W rzadkich chwilach, kiedy powraca do teraźniejszości, lubi podróżować i oglądać piłkę nożną.
Jan Buczyński
REDAKTOR
Mąż i tata. Organista parafialny i dyrygent chóru. Teolog, bloger, publicysta. Lubi doszukiwać się jakiegoś „ale” w dyskusjach, przeczytać porządną książkę, obejrzeć ciekawe film i serial, napić się dobrej kawy.
Laura Korzeniowska
Zastępca redaktora naczelnego ds. harmonogramów i planowania
Statystyk, ale z wykształcenia i zamiłowania heritolog (specjalista od dziedzictwa kulturowego). Kocha sztukę, muzykę i literatury. Oazowiczka właściwie od zawsze. Orędowniczka poprawności liturgicznej w duchu Sacrosanctum Concilium.
Olga Wachowiec
REDAKTOR
Raczkująca podróżniczka, zakochana w farbach, ukulele i tańcu. Nie wychodzi z domu bez notatnika. Pracuje oraz studiuje w przerwach od realizowania własnych „małych” projektów.
Marceli Hejwowski
Koordynator działu kultura i społeceństwo
Lektor, student slawistyki, domorosły lingwista. Człowiek ceniący spokój, piękno, brewiarz i dobre trunki. Zafascynowany Bogiem i Kościołem. Wielki fan Davida Bowiego. Z charakteru optymistyczny melancholik.
Jan Borowski
REDAKTOR
Od św. Franciszka uczy się zachwytu nad istnieniem i Stwórcą, od św. Ignacego dostrzegania w każdej idei cząstki Prawdy, od mnichów – prostoty i milczenia.
Marcin Worek
REDAKTOR
Filozof i pedagog, miłośnik tomizmu i badacz filozofii realistycznej.

Współpracownicy Redakcji

ks. Dawid Sebastian Tyborski
Współpracownik Redakcji
Promotor kultu Najświętszego Oblicza, hagiograf amator, członek świeckiej wspólnoty pasjonistowskiej.
Tomasz Leszczyński
Z „Adeste” niemal od początku. Raper (Pielgrzym), twórca serii #ZapiskiPielgrzyma, wciąż nawracający się katolik. Prywatnie – uwielbia kawę bez cukru i mleka – gorzką jak każdy dzień bez Boga.
ks. Mateusz Kopa
Redaktor
Ksiądz katolicki, wikariusz urokliwej parafii Trzeszczany. Zafascynowany twórczością J.R.R. Tolkiena, dziełami Fultona J. Sheena, językami słowiańskimi, harcerstwem i miłością Boga do grzesznika.
Piotr Krajski
Współpracownik redakcji
Absolwent kulturoznawstwa, zakochany w filmie, literaturze i pisaniu (nie tylko publicystycznym). Wierzy, że w kulturze popularnej można poruszać ważne tematy bez popadania w banały, z większą nadzieją wobec człowieka i Read More
Tymoteusz Pyda
Współpracownik Redakcji
Człowiek, który chciałby być jeszcze bardziej czarno-biały. Studiuje filozofię i coaching, ponieważ tak samo lubi mówić, jak i słuchać. Zgłębia trudną sztukę wynajdywania memów i sucharów.
Wojciech Gałek
Współpracownik Redakcji
Rolnik – kulturoznawca. Pasjonat kina, muzyki filmowej i historii. Uwielbia turnieje rycerskie. Od kilku lat powtarza, że w tym roku już na pewno zrealizuje którąś ze swoich etiud filmowych.
Dorota Ślęczek
Współpracownik Redakcji
Studentka V roku, związana ze środowiskiem salezjańskim. Uwielbia robić zdjęcia i pisać wiersze. Kocha chodzić po górach.
Mateusz Bednarek
Współpracownik Redakcji
Fan szukania Bożej obecności w każdej przestrzeni życia. Ewangelizacja? Yes, sir! Interesuje się koszykówką i piłką nożną. Amator yerba mate.
Jakub Urbaniak
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Wielbiciel kawy, student filologii polskiej, ceremoniarz. Miłośnik liturgii, ładnych zdjęć i dobrych książek. Lubi z zachwytem patrzeć na świat, a z miłością na drugiego człowieka.
Joanna Kopczyńska
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Studentka prawa ostatniego roku, miłośniczka baletu i gry na skrzypcach, zainteresowana sprawami społecznymi oraz bioetyką.
Natalia Cywińska
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Studentka dziennikarstwa, która zadaje mnóstwo pytań. Uwielbia sztukę, w szczególności muzykę i teatr. Na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Interesuje się psychologią oraz odkrywaniem wszystkiego co nowe.
Krzysztof Namyślak
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Student stomatologii oraz miłośnik liturgii. W wolnych chwilach ślepy nie-Jedi. Niedawno skonstruował miecz świetlny i zaczął robić salta. W niedalekiej przyszłości oczekuje tytułu mistrza.
Krzysztof Jan Wojtyra
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Mąż Kamili, tata Zosi. Katecheta, teolog (teologia biblijna) i italofil bezkrytycznie pochodzący do wszystkiego, co włoskie.
Dawid Pindel
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Katecheta uczący w szkołach, teolog (teologia duchowości). Animator przygotowujący młodzież do sakramentu bierzmowania. Uczestniczący w liturgicznej służbie ołtarza. Studiujący na studiach podyplomowych informatyki.
Maciej Kapek
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Amerykanista, student filologii rumuńskiej. Zainteresowany językoznawstwem i kulturą w najszerszym znaczeniu tego słowa. Zajmuje się także tworzeniem kina niezależnego.
Monika Chomątowska
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Na co dzień pracuje w finansach. Hasło: In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas. Czyta książki, jeździ na rowerze, chodzi po górach. Ciekawa stworzonego świata, kocha przyrodę. I życie. Read More
ks. Jacek Nowak SDS
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Salwatorianin, kapłan, student teologii; posługuje w sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.  Wysoka cena  i wyraźna niedogodność - te dwa czynniki zadecydowały o jego zamiłowaniu do tradycyjnej liturgii oraz płyt Read More
dk. Karol Matecki SDS
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Zakonnik - salwatorianin, diakon, pewnie można powiedzieć że tradycjonalista. Hobbystycznie zajmujący się wargamingiem - Bolt Action oraz Warhammer 40000.

Dział Rozwoju i Promocji

Konrad Myszkowski
Koordynator portalu
Z wykształcenia matematyk, z zawodu inżynier jakości oprogramowania. Długoletni animator oazowy, miłośnik wycieczek rowerowych, dobrej książki i muzyki.
Anna Piontek
Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną. Szuka działania Boga w codziennym życiu, ciesząc się z drobiazgów. Radość sprawia jej posługa wśród dzieci i młodzieży.
Zofia Bryłka
Rysowniczka
Studentka filologii polskiej i historii sztuki. Rysuje, pisze, reżyseruje. Gra i śpiewa poezję śpiewaną. Zainteresowana przejawami kultury. / Jej Steemit: https://steemit.com/@zabrylka /
Mateusz Bartkowicz
STRATEGIE MARKETINGOWE
Licealista i uczeń szkoły muzycznej w klasie organów. Entuzjasta wielu dziedzin – między innymi politologii, filozofii, architektury i marketingu, a także wrażliwy na piękno esteta.

Kadra techniczna

Magdalena Węglarz
Korektorka Miesięcznika
Student mechatroniki na AGH. Najbardziej stara się kochać Boga i Polskę. Pasjonuje się Dawnymi Europejskimi Sztukami Walki (ćwiczy się w fechtunku długim mieczem), uwielbia książki, interesuje się pierwszą pomocą.
Dorota Białecka
Korektorka Miesięcznika
Nauczycielka, logopeda, korektor miesięcznika „Adeste”. Lubi pić kawę, obserwować ptaki, czytać o kosmosie, zajmować się kwiatami.
Maciej Laskowski
Główny webmaster, Skład w formatach .epub i .mobi
Techniczny człowiek w redakcji. Dba o to, by strona funkcjonowała, a miesięcznik ukazywał się w formatach mobilnych. Prywatnie student, miłośnik filmu i nowych technologii.
Joanna Miśkiewicz
Grafik i Post-korekta miesięcznika
Studentka filologii polskiej. Lubi wycieczki w wiek XIX, behawiorystyczne refleksje nad tym, jak myślą zwierzęta, i czytanie wszystkiego, co napisał abp Fulton Sheen.
Dominika Tomaszewska
Post-korekta miesięcznika
Absolwentka dyplomacji europejskiej na UWr oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji. Prywatnie fanka klasycznego rocka i science-fiction. A do tego gra na skrzypcach, tańczy taniec irlandzki i mówi po koreańsku.
Kinga Grodzka
KIEROWNIK DZIAŁU KOREKTY
Animatorka muzyczna Ruchu Światło-Życie, zawodowo zajmuje się korektą i składem. Lubi muzykę (zwłaszcza liturgiczną), literaturę i seriale. Nie lubi przecinków w niewłaściwych miejscach.
Aleksandra Żak
KOREKTORKA MIESIĘCZNIKA
Na studiach łączy naukę języków obcych z zamiłowaniem do edycji tekstów. Kiedy nie rozpływa się nad słowem pisanym, kontempluje rzeczywistość stworzoną przez Boże Słowo, czerpiąc inspirację do twórczego życia.
Mikołaj Wolanin
KOREKTOR MIESIĘCZNIKA
Urodzony w 2002 roku. Redaktor naczelny gazet „Rycerstwo” oraz „Młodych w Polityce”, redaktor w serwisie Poinformowani.pl. Członek Zarządu Krajowego Parlamentu Młodych RP, a także były marszałek Sejmu Dzieci i Młodzieży.
Michał Przekwas
Korektor miesięcznika
Po pierwsze mąż, po drugie ojciec, po trzecie dentysta. Fan Gwiezdnych Wojen, literatury fantastycznej i poprawnej polszczyzny.
Dorota Szewczak
Korektorka portalu
Studentka medycyny. Działacz naukowy. Prolajferka. Rozmiłowana w Tradycji katolickiej. W wolnym czasie dzieli się pasją do chemii. Relaksuje ją czytanie książek.
Katarzyna Mich
KONSULTACJA TEOLOGICZNA
Archeolog i doktor teologii. Zakochana w dalekiej Nubii. Zajmuje się naukowo badaniem inkulturacji w Afryce.
Anna Róża Płatek
KOREKTORKA MIESIĘCZNIKA
Żona. Po panieńsku Kuncewicz, a po polsku katoliczka. Studentka filologii polskiej i edytorstwa. Nie lubi teorii literatury, lecz językoznawstwo w praktyce. Zachęca do postanowienia poprawy (zwłaszcza językowej).
Maria Ulman
SKŁAD MIESIĘCZNIKA
Studentka matematyki oraz analityki gospodarczej. Wieloletnia animatorka oazowa. Lubi chodzić po górach i nie tylko, jeździć na rowerze oraz grać na gitarze (byle nie publicznie).
Monika Adamska
KONSULTACJA TEOLOGICZNA
Studentka teologii, zafascynowana filozofią, liturgią i chorałem gregoriańskim, miłośniczka górskich wędrówek, kostki Rubika i gitary klasycznej (jako wykonawca i odbiorca).
Helena Dekert
Korektorka miesięcznika
Studentka filologii polskiej, animatorka Ruchu Światło-Życie. Czasem tworzy sztukę i stara się, by była niebanalna.
Mateusz Wende
Statystyk Adeste
Student nawigacji oraz programista samouk. Miłośnik brewiarza, starych ornatów, kostki Rubika, dobrego piwa i muzyki minionych lat.
Julia Kisiel
KOREKTORKA PORTALU
Studentka edytorstwa, pasjonuje ją wszystko, co związane z książkami, sztuką i językiem polskim. Nałogowo rysuje, pisze i zachwyca się światem stworzonym.
Kaja (Gaja) Jaroszewska
KOREKTORKA PORTALU
Z wykształcenia i zawodu archeolog i redaktor językowy. W wolnym czasie zajmuje się korektą, makramą, tańcem brzucha lub grą na gitarze. Czyta Dostojewskiego i mitologie, słucha metalu i folku.
Martyna Kałan
KOREKTORKA PORTALU
Polonistka z pasji. Uwielbia tracić czas na czytanie książek. Nałogowo lubi dowiadywać się nowych rzeczy, zadawać pytania i poszukiwać prawdy. Miłośniczka literatury rumuńskiej i wypraw polarnych.