Redakcję Adeste tworzy grupa młodych katolików, którzy opowiadają o swojej wierze i tworzą coś wspólnie.
Każdy z nas pochodzi z różnych środowisk, ma nieco inne spojrzenie na świat i Kościół, ale wspólnie tworzymy piękną mozaikę, która w różnorodności odzwierciedla jedność Kościoła. Nie robimy tego dla finansowego zysku, ale dla większej chwały Bożej, satysfakcji naszych czytelników i własnego rozwoju.

Redakcja Główna

Bartłomiej Wojnarowski
Redaktor naczelny
Politolog, pracownik instytucji kultury. W wolnym czasie śpi, słucha amerykańskiego indie rocka i sentymentalnych soundtracków z gry FIFA oraz myśli o tym, czy w Niebie będzie można pogadać o futbolu.
Piotr Bogdanowicz
Zastępca redaktora naczelnego ds. jakości
Teolog, publicysta, bloger (gwaltownik.pl), doktorant na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Interesuje się głównie dogmatyką oraz twórczością C.S. Lewisa i kard. Jana Chryzostoma Korca, uwielbia dalekie piesze wędrówki.
Krzysztof Dziatlik
Sekretarz Redakcji
Samorządowiec, ceremoniarz. Łodzianin z Gdynią w sercu. Fan skoków narciarskich (zarówno męskich jak i kobiecych) Swój czas relaksu dzieli pomiędzy słuchanie muzyki, jazdę na rowerze i Steam.
Antonio Akmadža
Redaktor
Teolog specjalizujący się w tematach z historii Kościoła, katolickiej nauki społecznej oraz historii konserwatyzmu. W rzadkich chwilach, kiedy powraca do teraźniejszości, lubi podróżować i oglądać piłkę nożną.
Jan Buczyński
REDAKTOR
Mąż i tata. Organista parafialny i dyrygent chóru. Teolog, bloger, publicysta. Lubi doszukiwać się jakiegoś „ale” w dyskusjach, przeczytać porządną książkę, obejrzeć ciekawe film i serial, napić się dobrej kawy.
Laura Korzeniowska
Zastępca redaktora naczelnego ds. harmonogramów i planowania
Statystyk, ale z wykształcenia i zamiłowania heritolog (specjalista od dziedzictwa kulturowego). Kocha sztukę, muzykę i literatury. Oazowiczka właściwie od zawsze. Orędowniczka poprawności liturgicznej w duchu Sacrosanctum Concilium.
Marcin Worek
REDAKTOR
Filozof i pedagog, miłośnik tomizmu i badacz filozofii realistycznej.

Kadra kierownicza

Piotr Ulrich
REDAKTOR
Student Prawa Kanonicznego (UKSW) oraz Instytutu Szkolenia Organistów przy PWTW.  Miłośnik muzyki, szczególnie organowej i chorału gregoriańskiego – słuchacz, ale także wykonawca – organista i kantor. kierownik portalu dba o Read More
Olga Wachowiec
SEKRETARZ MIESIĘCZNIKA
Raczkująca podróżniczka, zakochana w farbach, ukulele i tańcu. Nie wychodzi z domu bez notatnika. Pracuje oraz studiuje w przerwach od realizowania własnych „małych” projektów.

Współpracownicy Redakcji

Anna Piontek
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną. Szuka działania Boga w codziennym życiu, ciesząc się z drobiazgów. Radość sprawia jej posługa wśród dzieci i młodzieży.
ks. Dawid Sebastian Tyborski
Współpracownik Redakcji
Promotor kultu Najświętszego Oblicza, hagiograf amator, członek świeckiej wspólnoty pasjonistowskiej.
ks. Mateusz Kopa
Redaktor
Ksiądz katolicki, wikariusz urokliwej parafii Trzeszczany. Zafascynowany twórczością J.R.R. Tolkiena, dziełami Fultona J. Sheena, językami słowiańskimi, harcerstwem i miłością Boga do grzesznika.
Piotr Krajski
Współpracownik redakcji
Absolwent kulturoznawstwa, zakochany w filmie, literaturze i pisaniu (nie tylko publicystycznym). Wierzy, że w kulturze popularnej można poruszać ważne tematy bez popadania w banały, z większą nadzieją wobec człowieka i Read More
Dorota Ślęczek
Współpracownik Redakcji
Studentka V roku, związana ze środowiskiem salezjańskim. Uwielbia robić zdjęcia i pisać wiersze. Kocha chodzić po górach.
Jakub Urbaniak
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Wielbiciel kawy, student filologii polskiej, ceremoniarz. Miłośnik liturgii, ładnych zdjęć i dobrych książek. Lubi z zachwytem patrzeć na świat, a z miłością na drugiego człowieka.
Joanna Kopczyńska
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Studentka prawa ostatniego roku, miłośniczka baletu i gry na skrzypcach, zainteresowana sprawami społecznymi oraz bioetyką.
Natalia Cywińska
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Studentka dziennikarstwa, która zadaje mnóstwo pytań. Uwielbia sztukę, w szczególności muzykę i teatr. Na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Interesuje się psychologią oraz odkrywaniem wszystkiego co nowe.
Krzysztof Namyślak
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Student stomatologii oraz miłośnik liturgii. W wolnych chwilach ślepy nie-Jedi. Niedawno skonstruował miecz świetlny i zaczął robić salta. W niedalekiej przyszłości oczekuje tytułu mistrza.
Krzysztof Jan Wojtyra
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Mąż Kamili, tata Zosi. Katecheta, teolog (teologia biblijna) i italofil bezkrytycznie pochodzący do wszystkiego, co włoskie.
Dawid Pindel
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Katecheta uczący w szkołach, teolog (teologia duchowości). Animator przygotowujący młodzież do sakramentu bierzmowania. Uczestniczący w liturgicznej służbie ołtarza. Studiujący na studiach podyplomowych informatyki.
Maciej Kapek
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Amerykanista, student filologii rumuńskiej. Zainteresowany językoznawstwem i kulturą w najszerszym znaczeniu tego słowa. Zajmuje się także tworzeniem kina niezależnego.
Monika Chomątowska
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Na co dzień pracuje w finansach. Hasło: In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas. Czyta książki, jeździ na rowerze, chodzi po górach. Ciekawa stworzonego świata, kocha przyrodę. I życie. Read More
ks. Jacek Nowak SDS
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Salwatorianin, kapłan, student teologii; posługuje w sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.  Wysoka cena  i wyraźna niedogodność - te dwa czynniki zadecydowały o jego zamiłowaniu do tradycyjnej liturgii oraz płyt Read More
ks. Karol Matecki SDS
WSPÓŁPRACOWNIK REDAKCJI
Zakonnik - salwatorianin, diakon, pewnie można powiedzieć że tradycjonalista. Hobbystycznie zajmujący się wargamingiem - Bolt Action oraz Warhammer 40000.

Dział Rozwoju i Promocji

Konrad Myszkowski
Kierownik działu rozwoju i promocji
Z wykształcenia matematyk, z zawodu inżynier jakości oprogramowania. Długoletni animator oazowy, miłośnik wycieczek rowerowych, dobrej książki i muzyki.
Zofia Bryłka
Rysowniczka
Studentka filologii polskiej i historii sztuki. Rysuje, pisze, reżyseruje. Gra i śpiewa poezję śpiewaną. Zainteresowana przejawami kultury. / Jej Steemit: https://steemit.com/@zabrylka /
Mateusz Bartkowicz
STRATEGIE MARKETINGOWE
Licealista i uczeń szkoły muzycznej w klasie organów. Entuzjasta wielu dziedzin – między innymi politologii, filozofii, architektury i marketingu, a także wrażliwy na piękno esteta.
Agata Kulik-Worek
ILUSTRATOR
Ilustrator, gracz, zwykły człowiek. Interesuje się zwierzętami i zależnościami występującymi w przyrodzie. Oprócz tego lubi też fantastykę w powieściach i w grach komputerowych
Agata Makselon
CZŁONEK DZIAŁU ROZWOJU I PROMOCJI
Studentka filologii polskiej, która z rozpędu interpretuje nie tylko literaturę, ale wszystko co ją otacza, zainteresowana dlaczego kultura popularna jest taka popularna, zafascynowana mocą słowa.

Kadra techniczna

Magdalena Węglarz
Korektorka Miesięcznika
Student mechatroniki na AGH. Najbardziej stara się kochać Boga i Polskę. Pasjonuje się Dawnymi Europejskimi Sztukami Walki (ćwiczy się w fechtunku długim mieczem), uwielbia książki, interesuje się pierwszą pomocą.
Konrad Myszkowski
Kierownik działu rozwoju i promocji
Z wykształcenia matematyk, z zawodu inżynier jakości oprogramowania. Długoletni animator oazowy, miłośnik wycieczek rowerowych, dobrej książki i muzyki.
Tomasz Leszczyński
SEKRETARZ PORTALU
Z „Adeste” niemal od początku. Raper (Pielgrzym), twórca serii #ZapiskiPielgrzyma, wciąż nawracający się katolik. Prywatnie – uwielbia kawę bez cukru i mleka – gorzką jak każdy dzień bez Boga.
Dorota Białecka
Korektorka Miesięcznika
Nauczycielka, logopeda, korektor miesięcznika „Adeste”. Lubi pić kawę, obserwować ptaki, czytać o kosmosie, zajmować się kwiatami.
Maciej Laskowski
Główny webmaster, Skład w formatach .epub i .mobi
Techniczny człowiek w redakcji. Dba o to, by strona funkcjonowała, a miesięcznik ukazywał się w formatach mobilnych. Prywatnie student, miłośnik filmu i nowych technologii.
Joanna Miśkiewicz
Grafik i Post-korekta miesięcznika
Studentka filologii polskiej. Lubi wycieczki w wiek XIX, behawiorystyczne refleksje nad tym, jak myślą zwierzęta, i czytanie wszystkiego, co napisał abp Fulton Sheen.
Dominika Tomaszewska
Post-korekta miesięcznika
Absolwentka dyplomacji europejskiej na UWr oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji. Prywatnie fanka klasycznego rocka i science-fiction. A do tego gra na skrzypcach, tańczy taniec irlandzki i mówi po koreańsku.
Kinga Grodzka
KIEROWNIK DZIAŁU KOREKTY
Animatorka muzyczna Ruchu Światło-Życie, zawodowo zajmuje się korektą i składem. Lubi muzykę (zwłaszcza liturgiczną), literaturę i seriale. Nie lubi przecinków w niewłaściwych miejscach.
Marceli Hejwowski
Kierownik działu kultura i społeczeństwo
Lektor, student slawistyki, domorosły lingwista. Człowiek ceniący spokój, piękno, brewiarz i dobre trunki. Zafascynowany Bogiem i Kościołem. Wielki fan Davida Bowiego. Z charakteru optymistyczny melancholik.
Aleksandra Żak
KOREKTORKA MIESIĘCZNIKA
Na studiach łączy naukę języków obcych z zamiłowaniem do edycji tekstów. Kiedy nie rozpływa się nad słowem pisanym, kontempluje rzeczywistość stworzoną przez Boże Słowo, czerpiąc inspirację do twórczego życia.
Mikołaj Wolanin
KOREKTOR MIESIĘCZNIKA
Urodzony w 2002 roku. Redaktor naczelny gazet „Rycerstwo” oraz „Młodych w Polityce”, redaktor w serwisie Poinformowani.pl. Członek Zarządu Krajowego Parlamentu Młodych RP, a także były marszałek Sejmu Dzieci i Młodzieży.
Michał Przekwas
Korektor miesięcznika
Po pierwsze mąż, po drugie ojciec, po trzecie dentysta. Fan Gwiezdnych Wojen, literatury fantastycznej i poprawnej polszczyzny.
Dorota Szewczak
Korektorka portalu
Studentka medycyny. Działacz naukowy. Prolajferka. Rozmiłowana w Tradycji katolickiej. W wolnym czasie dzieli się pasją do chemii. Relaksuje ją czytanie książek.
Anna Róża Płatek
KOREKTORKA MIESIĘCZNIKA
Żona. Po panieńsku Kuncewicz, a po polsku katoliczka. Studentka filologii polskiej i edytorstwa. Nie lubi teorii literatury, lecz językoznawstwo w praktyce. Zachęca do postanowienia poprawy (zwłaszcza językowej).
Maria Ulman
SKŁAD MIESIĘCZNIKA
Studentka matematyki oraz analityki gospodarczej. Wieloletnia animatorka oazowa. Lubi chodzić po górach i nie tylko, jeździć na rowerze oraz grać na gitarze (byle nie publicznie).
Monika Adamska
KONSULTACJA TEOLOGICZNA
Studentka teologii, zafascynowana filozofią, liturgią i chorałem gregoriańskim, miłośniczka górskich wędrówek, kostki Rubika i gitary klasycznej (jako wykonawca i odbiorca).
Helena Dekert
Korektorka miesięcznika
Studentka filologii polskiej, animatorka Ruchu Światło-Życie. Czasem tworzy sztukę i stara się, by była niebanalna.
Mateusz Wende
Statystyk Adeste
Student nawigacji oraz programista samouk. Miłośnik brewiarza, starych ornatów, kostki Rubika, dobrego piwa i muzyki minionych lat.
Julia Kisiel
KOREKTORKA PORTALU
Studentka edytorstwa, pasjonuje ją wszystko, co związane z książkami, sztuką i językiem polskim. Nałogowo rysuje, pisze i zachwyca się światem stworzonym.
Kaja (Gaja) Jaroszewska
KOREKTORKA PORTALU
Z wykształcenia i zawodu archeolog i redaktor językowy. W wolnym czasie zajmuje się korektą, makramą, tańcem brzucha lub grą na gitarze. Czyta Dostojewskiego i mitologie, słucha metalu i folku.
Martyna Kałan
KOREKTORKA PORTALU
Polonistka z pasji. Uwielbia tracić czas na czytanie książek. Nałogowo lubi dowiadywać się nowych rzeczy, zadawać pytania i poszukiwać prawdy. Miłośniczka literatury rumuńskiej i wypraw polarnych.
Michał Zborowski
KONSULTACJA TEOLOGICZNA
Teolog (dogmatyk), archiwista, specjalista ds. szkoleń i formacji. Zafascynowany głoszeniem Ewangelii ubicumque et semper, Biblią i Ojcami Kościoła. Prowadzi Facebookowy fanpage o. Raniero Cantalamesy
Joanna Duda
KONSULTACJA TEOLOGICZNA
Prawnik kanonista, obrońca węzła małżeńskiego, doktorantka liturgiki, katechetka, działaczka pro-life. Miłośniczka kryminałów. Wolny czas uwielbia spędzać na strzelnicy. Nie może żyć bez swoich bliskich i bez… zwierząt.
Joanna Paradowska
KOREKTORKA PORTALU
Żona. Harcerka. Pracuje jako nauczycielka języka francuskiego i polskiego jako obcego. Typowy mól książkowy. Miłośniczka wędrówek, sukienek i herbaty.
Aleksandra Machłaj
KOREKTORKA PORTALU
Absolwentka filologii polskiej, która pracuje we Francji we wspólnocie l’Arche. Nie wyobraża sobie życia bez dobrej herbaty ani bez swoich bliskich. Oddana miłośniczka musicali.