adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Adeste w Poście, Moja Pascha, Okiem Naczelnego

[Moja Pascha] #5 Realizm czy fantazje?

”Czterdzieści dni przebył na pustyni , kuszony przez szatana . Żył tam wśród zwierząt , aniołowie zaś usługiwali Mu” (Mk 1, 13)

Dziś Duch i jest to Duch Boży wyprowadza Syna Bożego na pustynię – miejsce dla Żydów szczególne. Z jednej strony wierzono, że właśnie tam mieszkają złe duchy, z drugiej to właśnie na pustyni ćwiczono siłę swojego charakteru, walcząc ze słabościami. Kuszenie Pana jest próbą miedzy realizmem a fantazją. Zło proponuje mu przyszłe korzyści. Jezus okazuje się mistrzem realizmu i nie daje się wkręcić w brudną grę, która ma go odciągnąć od ostatecznego celu.

Moje największe porażki zdarzały się, gdy fantazjowałem – życiowo, duchowo, seksualnie. Gdy Zło wmawiało mi – co byłoby gdyby, budowało jakieś miraże przyszłości, które nie wiadomo, czy nastąpi. Diabeł ukazywał mi duchową fatamorganę.

Pan zaprasza Cię do realizmu. Nie fantazjuj! Oceń jak jest DZISIAJ.

Jakie jest Twoje życie – dzisiaj.
Twoje marzenia – dzisiaj.
Twoja wiara – dzisiaj.

Nie daj się pogrywać Złu, które chce postawić na szali Twoją przyszłość, abyś w skwarze pustyni zapomniał o dziś. Grasz w tę grę?

Zobacz też:   Okiem naczelnego: Dziękuj za najdrobniejsze rzeczy, a zyskasz pokój

Zadanie na dziś: Pomyśl w jaki miraż w Twoim życiu wprowadza Cię zło. Jaką nieistniejącą wizją Cię kusi? 

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

O autorze

Redaktor Naczelny miesięcznika Adeste. Z wykształcenia politolog specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, z zawodu dziennikarz. Prywatnie melancholik lubiący dobrą muzykę, kubek ciepłej herbaty i spotkania z przyjaciółmi.
Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.