adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Dostępne za darmo
finansowane przez czytelników

Wesprzyj
Adeste w Poście, Moja Pascha, Okiem Naczelnego

[Moja Pascha] #5 Realizm czy fantazje?

”Czterdzieści dni przebył na pustyni , kuszony przez szatana . Żył tam wśród zwierząt , aniołowie zaś usługiwali Mu” (Mk 1, 13)

Dziś Duch i jest to Duch Boży wyprowadza Syna Bożego na pustynię – miejsce dla Żydów szczególne. Z jednej strony wierzono, że właśnie tam mieszkają złe duchy, z drugiej to właśnie na pustyni ćwiczono siłę swojego charakteru, walcząc ze słabościami. Kuszenie Pana jest próbą miedzy realizmem a fantazją. Zło proponuje mu przyszłe korzyści. Jezus okazuje się mistrzem realizmu i nie daje się wkręcić w brudną grę, która ma go odciągnąć od ostatecznego celu.

Moje największe porażki zdarzały się, gdy fantazjowałem – życiowo, duchowo, seksualnie. Gdy Zło wmawiało mi – co byłoby gdyby, budowało jakieś miraże przyszłości, które nie wiadomo, czy nastąpi. Diabeł ukazywał mi duchową fatamorganę.

Pan zaprasza Cię do realizmu. Nie fantazjuj! Oceń jak jest DZISIAJ.

Jakie jest Twoje życie – dzisiaj.
Twoje marzenia – dzisiaj.
Twoja wiara – dzisiaj.

Nie daj się pogrywać Złu, które chce postawić na szali Twoją przyszłość, abyś w skwarze pustyni zapomniał o dziś. Grasz w tę grę?

Zobacz też:   #3 Raport ze Spustoszonej Winnicy: O Jeruzalem, ty zabijasz proroków!

Zadanie na dziś: Pomyśl w jaki miraż w Twoim życiu wprowadza Cię zło. Jaką nieistniejącą wizją Cię kusi? 

O autorze

Redaktor Naczelny miesięcznika Adeste. Z wykształcenia politolog specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, z zawodu dziennikarz. Prywatnie melancholik lubiący dobrą muzykę, kubek ciepłej herbaty i spotkania z przyjaciółmi.
Dzięki twojemu wsparciu
możemy rozwijać nasze dzieło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.