adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Adeste w Poście, Moja Pascha, Okiem Naczelnego

[Moja Pascha] #8 Tu jest coś więcej niż Jonasz

”Jak bowiem Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia”. (Łk 11, 30)

Dzisiaj w Ewangelii Jezus przypomina nam niezwykle barwną postać. Starotestamentalny prorok Jonasz jest postacią szarpaną wątpliwościami, pytaniami, ale w końcu wypełniającą swoje powołanie. Sam Chrystus porównuje się do proroka, wskazując, że Żydzi otrzymają kolejny znak Jonasza – w postaci profetycznego głoszenia – tym razem kogoś większego – bo samego Syna Boga.

Chrystus w żalem zauważa, że podobnie jak głosu Jonasza, tak głosu Chrystusa ze szczerym sercem słuchają często bardziej zaangażowaną postawą poganie i obcy niż ”domownicy”. Bycie w Kościele, kręgu przyjaciół Boga nie daje blankietu na zbawienie, a często może wręcz spowodować przez naszą bierną postawę duchową oschłość. Usłyszmy głos Jonasza i głos Chrystusa: Jeszcze czterdzieści dni.

Zbawienia nie da się załatwić pochodzeniem, znajomościami i układami. Ono jest dostępne i darmowe. Dla każdego. Potrzebna jest tylko szczera dyspozycja serca. Nie zwlekajmy, bo za 40 dni coś w naszym życiu może się zmienić.

Zadanie na dziś: Podziękować za dar nawrócenia wielu pogan do prawdziwej wiary, bo często to oni wyprzedzają nas gorliwością w drodze do Królestwa.

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

O autorze

Redaktor Naczelny miesięcznika Adeste. Z wykształcenia politolog specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, z zawodu dziennikarz. Prywatnie melancholik lubiący dobrą muzykę, kubek ciepłej herbaty i spotkania z przyjaciółmi.
Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.