adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Adeste w Poście, Moja Pascha, Okiem Naczelnego

[Moja Pascha] #9 Nie ciało i krew

,,Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie”. (Mt 16, 17)

Są takie trudne momenty w życiu, których po prostu nie sposób zrozumieć. Przy nich bledną także wyszukane analizy teologiczne, które próbują jakoś upchać Boga w pudełku naszych definicji. W momencie kryzysu czy niespodziewanego wydarzenia, na które nie jesteśmy przygotowani kluczowa staje się dyspozycja wiary i zaufanie. W krytycznej chwili próby nie sprawdzają się nasza wiedza, bystrość czy zorganizowanie, ale właśnie intymne przylgnięcie do Pana. Są sprawy, których nie zrozumiemy biegłością umysłu a gorliwością wiary.

Ciało i krew nie objawiły Ci tego – ludzie Boga, którzy mają z nim bliską relację widzą nawet w najcięższych, najbardziej absurdalnych czy niezrozumiałych chwilach boży plan.

Zadanie na dziś: pomodlę się dla siebie i swoich bliskich o łaskę zaufania

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

O autorze

Redaktor Naczelny miesięcznika Adeste. Z wykształcenia politolog specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, z zawodu dziennikarz. Prywatnie melancholik lubiący dobrą muzykę, kubek ciepłej herbaty i spotkania z przyjaciółmi.
Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.