adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Adeste w Poście, Moja Pascha, Okiem Naczelnego

[Moja Pascha] #10 Do ostatniego grosza

”Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza”
(Mt 5, 26)

Dzisiejsza Ewangelia pokazuje, że nasze życie duchowe może równie rozbijać nieuporządkowana relacja z Bogiem, co z bliźnim. Jezus w plastycznej opowieści chce wyrazić, że w Królestwie Bożym drugi człowiek stanie się bliźnim, czyli nie konkurentem w drodze do zbawienia, ale kimś, z kim mamy dojść do szczęśliwości. Gdzie jest Twój bliźni? Gdzie jest teraz człowiek, do którego żywiłeś/żywisz urazę? Gdzie są dziś ludzie, którzy pokazują wobec Ciebie niechęć? Jakie masz z nimi relację.

Niechęć i nienawiść nie tylko skutecznie zamykają serce, ale i bramę do Raju. Jeśli nie uporządkujemy naszych życiowych spraw, będziemy musieli odpokutować każdy ,,duchowy” grosz, zanim wejdziemy do szczęśliwej wieczności.

Zadanie na dziś: pomodlić się w intencji osoby, z którą mam trudne relację.

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

O autorze

Redaktor Naczelny miesięcznika Adeste. Z wykształcenia politolog specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, z zawodu dziennikarz. Prywatnie melancholik lubiący dobrą muzykę, kubek ciepłej herbaty i spotkania z przyjaciółmi.
Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.