adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Z życia Kościoła

16. numer Miesięcznika Adeste już dostępny!

Szanowni czytelnicy!

Z dumą i radością oddajemy w Wasze ręce najnowszy numer Miesięcznika Adeste! W szesnastym numerze prawdopodobnie najbardziej ambitnego e-czasopisma dla katolickiej młodzieży w Polsce skupimy się przede wszystkim na kulturze współczesnej i jej powiązaniach z religią. Czy sztukę można “ochrzcić”? Czy w pop-kulturze jest miejsce na mówienie o Bogu, Kościele, wierze? Czy są twórcy i utwory które, jako katolicy, powinniśmy omijać szerokim łukiem? Jak zawsze, gorąco zapraszamy do dyskusji w komentarzach 😉

Wśród rozważań o kulturze Waszą uwagę może zwrócic ciekawy artykuł o wpływie filmu na politykę, czy unikatowy wywiad z członkiem wspólnoty artystów-katolików Vera Icon. Nie zabrakło również interesujących tekstów o popularnych artystach, takich, jak np. David Bowie, Ry(m)cerze czy Jacek Kaczmarski. Jak zawsze przygotowaliśmy dla Was również szeroki wachlarz ambitnych tekstów o teologii i duchowości – tym razem poruszyliśmy tematy takie, jak chociażby sens cierpienia, duchowość św. Jana od Krzyża, katolicka koncepcja czyśćca, historia Trzech Króli czy dzieje prześladowań katolików w Japonii. Bez wątpienia każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego i wartościowego!

Jeśli więc jeszcze tego nie zrobiłeś, kliknij poniższy przycisk aby zapoznać się z najnowszym numerem naszego e-miesięcznika – zupełnie za darmo!

Jeżeli zaś jesteś z nami już od dłuższego czasu i po prostu podoba Ci się to, co robimy – kliknij w poniższy przycisk aby dowiedziec się, jak możesz nam pomóc w rozwoju!

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.