adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Społeczeństwo, Z życia Kościoła

Chrześcijańska szkoła dla elit

Logo Immaculata Fellowship

yt.com/LifeSiteNews

Kanadyjski portal LifeSite otwiera nabór do Towarzystwa Niepokalanej (ang. Immaculata Fellowship). Dołączyć może każdy praktykujący katolik mający między 19 a 29 lat, który pragnie swoje życie poświęcić budowaniu cywilizacji chrześcijańskiej. Misja: obrona tradycyjnych wartości, jak życie, rodzina i wiara. Dziesięć miesięcy, w przeciągu których członkowie przejdą szkolenia i rekolekcje.

„Bez zasad, bez zobowiązań, bez [moralnych] ocen. Rzekomo wolni. Oto współczesna religia, kusząca młodych ludzi. Mimo to młodzi wciąż tęsknią za jakimś celem, misją, w której imieniu mogliby oddać życie…” – tymi słowami rozpoczyna się spot zachęcający do wzięcia udziału w szkoleniu. Patronem inicjatywy jest św. Maksymilian Kolbe, który swoje życie uczynił służbą Chrystusowi i który nie wahał się oddać go za drugiego człowieka. Takich właśnie ludzi potrzebujemy w dzisiejszym świecie – twierdzą organizatorzy.

Są oni skupieni wokół kanadyjskiego portalu LifeSite, zaangażowanego w obronę chrześcijańskich wartości, zwłaszcza prawa do życia od poczęcia. I choć nastroje w Kanadzie nie są łatwe, portal działa z powodzeniem od ponad 20 lat i ma zasięg ogólnoświatowy. „Rozeznaliśmy – mówią w wideo – że musimy przyczynić się do wychowania kolejnego pokolenia liderów, gotowych zmieniać świat dla Chrystusa”.

Zobacz też:   I nigdy nie będziesz iść samotnie!

Program rozpocznie w sierpniu konferencja oraz Msza święta w Rzymie z Raymondem kard. Burke. Tygodniowe w spotkanie Wiecznym Mieście ma dać członkom możliwość poznania się oraz modlitewnego wyciszenia. Przez kolejne dziesięć miesięcy będą brać udział w szkoleniach i przygotowaniach prowadzonych przez chrześcijańskich liderów, a także wykażą się swoimi umiejętnościami w projektach organizowanych przez LifeSite. Wreszcie, w maju 2020 roku, cała grupa ponownie się spotka – tym razem na Narodowym Marszu dla Życia w kanadyjskiej Ottawie.

Zapisy do Immaculata Fellowship trwają do 1 czerwca, a wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej.

Jeżeli podoba Ci się to, co robimy  kliknij w poniższy przycisk aby dowiedzieć się, jak możesz nam pomóc w rozwoju!

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

O autorze

Od św. Franciszka uczy się zachwytu nad istnieniem i Stwórcą, od św. Ignacego – dostrzegania w każdej idei cząstki Prawdy, od mnichów natomiast prostoty i milczenia. Większość życia spędza nad filozofią i literaturą. Czasem tworzy.
Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.