adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Społeczeństwo

Zacznij(my) od nowa

Drogi pamiętniku!… A może zacząć inaczej?

Kiedy prowadziłem serię Zapiski Pielgrzyma, tworzyłem coś, co miało być świeże, jednak po pewnym czasie ta formuła się wyczerpała. Jakiś czas później zacząłem pisać krótką serię Listy Pielgrzyma odwołującą się bezpośrednio do czytelnika, aby dać mu wskazówki, jak radzić sobie w momentach słabości.

Od momentu zakończenia tej serii milczałem. Był to czas, którego bardzo potrzebowałem na pewne przemiany domykające klamrę życia w Warszawie.

Trudne dobrego początki

Nie powiem, powrót do pisania jest trudny. Tak długa przerwa spowodowała, że powstające szkice artykułów prędzej czy później kasowałem i trwałem w postanowieniu, że „jutro napiszę naprawdę dobry artykuł”. Tylko że to jutro nie nadchodziło. Zaczęło mi jednak brakować tych długich form wypowiedzi, które działały na mnie oczyszczająco. Doszedłem więc do wniosku, że muszę to zmienić i zacząć od nowa.

Stworzyć coś, co będzie odpowiednie nie tylko dla Was jako czytelników, ale i dla mnie jako autora.

Lubię pisać (wszak tworzę teksty do własnych utworów) i sprawia mi frajdę to, że za pomocą social mediów mogę dzielić się swoimi przemyśleniami.

Zobacz też:   Niedzielne PeryKopy: Czy muszę być perfekcyjny?

Zacznijmy od nowa

Moja sytuacja związana z pisaniem artykułów daje pewien ogląd na sytuację wielu ludzi. Nie mówię konkretnie o tekściarzach, a o różnych grupach społecznych, w których znajdują się osoby mające duże problemy z rozpoczęciem czegoś od nowa. I tak jak ja tym tekstem chcę otworzyć się na pisanie artykułów, to tak samo Ty możesz zacząć od początku. Jest to ciężki proces, ale warto.

Weź kartkę papieru i zacznij pisać. Cokolwiek, nawet jeśli nie będzie to składne.

I tak dzień po dniu.

Daj(my) sobie szansę, a będzie zupełnie inaczej.

Prolog-o-epilog

Na koniec, i mam nadzieję początek, chciałbym polecić Ci słowa mojego największego autorytetu, Jezusa Chrystusa: „Nie martwcie się więc o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie martwić się będzie. Dosyć ma dzień [każdy] swojej biedy” (Mt 6, 34).

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.