adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Droga Światła 2023

Stacja XIV: Zmartwychwstały Pan posyła uczniom obiecanego Ducha

K.: Kłaniamy się Tobie, Chryste, i błogosławimy Ciebie. 

W.: Żeś przez Paschę Swoją świat odkupić raczył.

„Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali” (Dz 2, 2).

Wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym. Pocieszycielem, którego obiecał im sam Chrystus. Tym Duchem Świętym, który sprawi, że wystraszeni dotychczas apostołowie opuszczą bezpieczne miejsce i wyruszą, aby z odwagą głosić naukę Chrystusa wszystkim narodom. Tym Duchem Świętym, który sprawi, że ze spokojem będą przyjmować nawet prześladowania i śmierć męczeńską. Tym samym Duchem Świętym, którym Chrystus obdarował nas w sakramencie chrztu i bierzmowania.

Każdy z nas jest świątynią Ducha Świętego. Tego, który uzdalnia nas do przekraczania samych siebie, osiągania rzeczy, które wydają się niemożliwe, kiedy polegamy tylko na naszych ludzkich siłach. Tego, który pozwala dostrzec łaski, jakimi obdarza nas Pan każdego dnia, w każdej sekundzie naszego życia. Nie zawsze przychodzi w gwałtownym wietrze i z takim rozmachem, jak wtedy do apostołów. Czasem przybywa w postaci dobrej myśli czy poruszenia serca. Warto o tym pamiętać i otworzyć się na Niego.

Zobacz też:   Stacja V: Zmartwychwstały Pan objawia się uczniom przy łamaniu chleba

Duchu Święty, przyjdź i pociesz strapionych. Daj siłę szczególnie tym, którzy odczuwają dzisiaj jedynie bezradność i niemoc. Dodaj odwagi tym, którzy zmagają się z lękiem i trudnościami. Oświeć umysły szukających Ciebie i umocnij wiarę. Poprowadź zagubionych i przyciągnij ich do Chrystusa.

Zmartwychwstały Panie, który zesłałeś mi Ducha Świętego, przyjdź w lekkim powiewie i rozprosz ciemności mojego serca. Napełnij je radością. Obdarz pokojem, którego tak bardzo dzisiaj potrzebuję.

K: Raduj się i wesel, Panno Maryjo, Alleluja.

W: Bo zmartwychwstał Pan prawdziwie, Alleluja.

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.