adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Dostępne za darmo
finansowane przez czytelników

Wesprzyj
Nasz patronat, Wiara

Podaruj swojemu dziecku najpiękniejszy prezent

Zabawka, kolejna gra komputerowa czy sprzęt elektroniczny? Co będzie prezentem świątecznym dla dzieci w Waszych domach? W tym roku może to być modlitwa. Zachęcamy do włączenia się w trzecią edycję Duchowego Prezentu św. Mikołaja.

Duchowy Prezent św. Mikołaja to międzynarodowa akcja modlitewna, która już po raz trzeci odbywa się z inicjatywy Bractwa Różańcowego Akademii Młodzieżowej, działającego przy parafii św. Mikołaja w Lublinie. Ideą akcji jest modlitwa rodziców za dzieci i młodzież.

W poprzednich edycjach modlitwą objętych zostało ponad cztery tysiące dzieci z dziewięciu krajów świata. Tegoroczne wydarzenie zostało zainaugurowane 2 listopada o godzinie 18:00 nabożeństwem Bractwa Różańcowego. Wierni modlili się wówczas w intencjach wszystkich trudnych spraw wychowawczych.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w akcji? Wystarczy kliknąć TUTAJ i za pośrednictwem oficjalnej strony www.duchowyprezent.pl zamówić obrazek i karteczkę z deklaracją o modlitwie jedną cząstką różańca.

Obrazki rozdawane w ramach akcji Duchowy Prezent

Duchowy Prezent Świętego Mikołaja ma formę pięknego obrazka z
wizerunkiem biskupa Myry. Obrazek włożony jest do kremowej koperty.
Duchowe Prezenty Świętego Mikołaja wysyłamy pocztą tradycyjną w
dowolny zakątek świata. Przesyłka jest całkowicie darmowa – wyjaśniają organizatorzy.

W tym roku finał akcji, który odbędzie się 6 grudnia, zbiegnie się z uroczystościami 350-lecia parafii. W ten dzień o godzinie 18:00 metropolita lubelski, abp Stanisław Budzik, pobłogosławi wszystkie Duchowe Prezenty oraz odprawi uroczystą mszę świętą.

Zobacz też:   Niedzielne Perykopy: Ach, mam za długi język...

Dwa dni później, 8 grudnia, w Bazylice oo. Dominikanów zostanie odprawiona msza dziękczynna za Duchowy Prezent, a po niej ze świątyni wyruszy Orszak świętego Mikołaja, którego uczestnicy powędrują do parafii patronalnej.

Miesięcznik „Adeste” objął trzecią edycję akcji patronatem medialnym. Zachęcamy naszych Czytelników do udziału w akcji i wspólnej modlitwy wraz z Bractwem Różańcowym parafii św. Mikołaja.

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

O autorze

Redaktor Naczelny miesięcznika Adeste. Z wykształcenia politolog specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, z zawodu dziennikarz. Prywatnie melancholik lubiący dobrą muzykę, kubek ciepłej herbaty i spotkania z przyjaciółmi.
Dzięki twojemu wsparciu
możemy rozwijać nasze dzieło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.