adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Nasz patronat, Wiara

Podaruj swojemu dziecku najpiękniejszy prezent

Zabawka, kolejna gra komputerowa czy sprzęt elektroniczny? Co będzie prezentem świątecznym dla dzieci w Waszych domach? W tym roku może to być modlitwa. Zachęcamy do włączenia się w trzecią edycję Duchowego Prezentu św. Mikołaja.

Duchowy Prezent św. Mikołaja to międzynarodowa akcja modlitewna, która już po raz trzeci odbywa się z inicjatywy Bractwa Różańcowego Akademii Młodzieżowej, działającego przy parafii św. Mikołaja w Lublinie. Ideą akcji jest modlitwa rodziców za dzieci i młodzież.

W poprzednich edycjach modlitwą objętych zostało ponad cztery tysiące dzieci z dziewięciu krajów świata. Tegoroczne wydarzenie zostało zainaugurowane 2 listopada o godzinie 18:00 nabożeństwem Bractwa Różańcowego. Wierni modlili się wówczas w intencjach wszystkich trudnych spraw wychowawczych.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w akcji? Wystarczy kliknąć TUTAJ i za pośrednictwem oficjalnej strony www.duchowyprezent.pl zamówić obrazek i karteczkę z deklaracją o modlitwie jedną cząstką różańca.

Obrazki rozdawane w ramach akcji Duchowy Prezent

Duchowy Prezent Świętego Mikołaja ma formę pięknego obrazka z
wizerunkiem biskupa Myry. Obrazek włożony jest do kremowej koperty.
Duchowe Prezenty Świętego Mikołaja wysyłamy pocztą tradycyjną w
dowolny zakątek świata. Przesyłka jest całkowicie darmowa – wyjaśniają organizatorzy.

W tym roku finał akcji, który odbędzie się 6 grudnia, zbiegnie się z uroczystościami 350-lecia parafii. W ten dzień o godzinie 18:00 metropolita lubelski, abp Stanisław Budzik, pobłogosławi wszystkie Duchowe Prezenty oraz odprawi uroczystą mszę świętą.

Zobacz też:   Jutro może być za późno. Czyściec w nauce Kościoła Katolickiego

Dwa dni później, 8 grudnia, w Bazylice oo. Dominikanów zostanie odprawiona msza dziękczynna za Duchowy Prezent, a po niej ze świątyni wyruszy Orszak świętego Mikołaja, którego uczestnicy powędrują do parafii patronalnej.

Miesięcznik „Adeste” objął trzecią edycję akcji patronatem medialnym. Zachęcamy naszych Czytelników do udziału w akcji i wspólnej modlitwy wraz z Bractwem Różańcowym parafii św. Mikołaja.

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

O autorze

Redaktor Naczelny miesięcznika Adeste. Z wykształcenia politolog specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, z zawodu dziennikarz. Prywatnie melancholik lubiący dobrą muzykę, kubek ciepłej herbaty i spotkania z przyjaciółmi.
Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.