adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Bez kategorii

Zjazd Adeste

W dniach 10-11 sierpnia 2019 r. w Warszawie odbył się Zjazd Adeste. Było to drugie (po zeszłorocznym zebraniu założycielskim Stowarzyszenia Adeste) tak liczne spotkanie „w realu” osób związanych z Adeste.

Obecni na zjeździe wysłuchali konferencji na tematy: etyki w mediach według Kościoła, prawa prasowego, obsługi portalu oraz marketingu.
Zdobyte informacje i nabyte umiejętności pozwolą na rozwój i doskonalenie swojego warsztatu dziennikarskiego.

Podczas zjazdu miało także miejsce walne zebranie Stowarzyszenia Adeste oraz zebranie Zarządu Stowarzyszenia, na których dyskutowano nad kierunkami dalszego działania. Pomiędzy poszczególnymi punktami dnia odbywały się służbowe rozmowy, a wieczór wykorzystaliśmy na spotkanie integracyjne.

Nie zabrakło również czasu na refleksję czy modlitwę i niedzielną Eucharystię. Zjazd był czasem pracy, ale równie duży nacisk położyliśmy na modlitewne skupienie i refleksję, prosząc Boga o dalszy rozwój dzieła Adeste.

Takie spotkania są niesamowicie potrzebne, gdy na co dzień nie ma się okazji wymienić doświadczeniami i uwagami poza Internetem. Podczas dwóch intensywnych dni uświadomiliśmy sobie, co trzeba poprawić i nad czym jeszcze mocniej popracować. Ale przede wszystkim zjazd był okazją do dziękczynienia Bogu i przypomnienia, że jeśli będziemy szczerze poszukiwać prawdy i mówić o sprawach ważnych dla młodych, to będziemy mieli istotną rolę do odegrania we współczesnych mediach. Zjazd osobiście pokazał mi, że można się różnić, a jednocześnie poszukiwać dobra Kościoła i tworzyć coś wspólnie. – przyznał Bartłomiej Wojnarowski, redaktor naczelny miesięcznika.

Dziękujemy Centrum Rekolekcyjno-Formacyjnemu Archidiecezji Warszawskiej Dobre Miejsce za stworzenie warunków do komfortowego przeprowadzenia zjazdu. Dziękujemy także Cateringowi Kaprys Kucharza za obsługę gastronomiczną wydarzenia.

Zobacz też:   O, sancta simplicitas!

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.