adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Nasz patronat, Wiara

Przepis na dobro. Przed nami zimowa edycja akcji „Ciacho za ciacho”

Już po raz kolejny krużganki klasztoru dominikanów na Stolarskiej 12 w Krakowie wypełnią się gwarem uczestników i zapachem ciast. 15 grudnia odbędzie zimowa edycja akcji Ciacho za ciacho, organizowana przez krakowską grupę charytatywną Szpunt.

„Ciacho za ciacho” to całodniowy kiermasz książek i ciast, z którego całkowity dochód przekazywany jest na wybrany cel charytatywny. Wydarzenie to jest organizowane od kilkunastu lat i przybiera coraz większe rozmiary. Akcja odbywa się dwa razy do roku: przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą.

Jak informują organizatorzy, w ubiegłym roku, dzięki aktywności mediów i hojności darczyńców, w zimowej edycji udało się zebrać kwotę ponad 114 tysięcy złotych. Przeznaczono ją na zakup mleka terapeutycznego dla niedożywionych dzieci z Zambii. 

W tym roku zyski z akcji zostaną przekazane na sfinansowanie wyjazdu terapeutycznego dla podopiecznych stowarzyszenia s. Anny Bałchan Po-Moc. Organizacja wspiera kobiety, które w przeszłości stały się ofiarami handlu ludźmi bądź prostytucji.

Dzięki temu wyjazdowi będą miały szansę rozpocząć życie na nowo. Stanie się to jednak możliwe tylko dzięki zaangażowaniu darczyńców, dlatego nasz miesięcznik objął zimową edycję akcji „Ciacho za ciacho” swoim patronatem.

Zobacz też:   Perła nieboszczki diecezji chełmińskiej

Zachęcamy Czytelników do wsparcia inicjatywy i obecności na kiermaszu.

Więcej informacji na stronie Duszpasterstwa „Beczka” : https://www.facebook.com/CiachoBeczka/

Poniżej prezentujemy plakat wydarzenia.

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

O autorze

Redaktor Naczelny miesięcznika Adeste. Z wykształcenia politolog specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, z zawodu dziennikarz. Prywatnie melancholik lubiący dobrą muzykę, kubek ciepłej herbaty i spotkania z przyjaciółmi.
Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.