adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Dostępne za darmo
finansowane przez czytelników

Wesprzyj
Nasz patronat, Społeczeństwo

Podzielić się posiłkiem i nadzieją. Gdańska Wigilia dla Bezdomnych i Ubogich

W sobotni wieczór, 21. grudnia, gdańskie Centrum Stoczni Gdańskiej wypełni się bezdomnymi i ubogimi. W ten dzień Kuchnia Świętego Mikołaja, działająca przy Dominikańskim Duszpasterstwie Górka, zorganizuje dla nich Wigilię.

Wydarzenie to będzie dla wielu potrzebujących mieszkańców Gdańska i regionu szansą na ciepły posiłek, rozmowę oraz spotkanie w życzliwej atmosferze. Wolontariusze, jak co roku, przygotują potrzebującym paczki świąteczne.

Od ponad 25 lat udaje się ugościć ok. 600 osób, które otrzymują ciepły posiłek, paczki z produktami pierwszej potrzeby i przede wszystkim mnóstwo życzliwości i słów nadziei. (…) Wigilia dla bezdomnych i ubogich jest wyciągnięciem dłoni do osób pomijanych i zapominanych w społeczeństwie – podkreślają wolontariusze Kuchni Świętego Mikołaja.

Wspólna wieczerza rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00 w hali Centrum Stocznia Gdańska na ulicy Doki 1. Aby inicjatywa mogła objąć jak największą grupę potrzebujących, niezbędne jest wsparcie.

Akcję można wspomóc, przekazując na ten cel darowiznę za pośrednictwem portalu zrzutka.pl lub przelewem tradycyjnym na numer konta Kuchni Świętego Mikołaja:
Klasztor oo. Dominikanów
ul. Świętojańska 72, 80-840 Gdańsk
PL 83 1140 1065 0000 3926 9300 1007

Warto także zgłosić się w ramach wolontariatu i pomóc w przygotowaniu Wigilii – wystarczy dołączyć do specjalnie utworzonej grupy dla wolontariuszy wydarzenia.

Zobacz też:   II Gdańska Konferencja Tradycji Katolickiej za nami! [RELACJA]

Redakcja miesięcznika „Adeste” objęła tegoroczną Wigilię patronatem medialnym. Zachęcamy, by Adwent był okazją nie tylko do rewizji życia, ale także dzieł miłosierdzia i wsparcia najuboższych.

Więcej szczegółów wydarzenia na facebookowym fanpage’u akcji.

(Autorem zdjęć użytych w zapowiedzi się p. Juliusz Chudzikiewicz).

O autorze

Redaktor Naczelny miesięcznika Adeste. Z wykształcenia politolog specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, z zawodu dziennikarz. Prywatnie melancholik lubiący dobrą muzykę, kubek ciepłej herbaty i spotkania z przyjaciółmi.
Dzięki twojemu wsparciu
możemy rozwijać nasze dzieło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.