adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Wiara

Opowiedz nam o swoim księdzu. Ruszamy z kontynuacją akcji „Tylko powiedz wszystkim”.

Portrait Of young Catholic Priest smiling at camera outdoor


Antyklerykałowie i wrogowie Kościoła nazywają ich „czarną mafią”, „okupantami” i wylewają na nich falę hejtu. Polscy księża. A my nazywamy ich przyjaciółmi, przewodnikami, kierownikami duchowymi. Znamy ich twarze, zaangażowanie, historię ich życia. Film braci Sekielskich pokazał jedynie pewien fragment kościelnej rzeczywistości.
A teraz my chcemy opowiedzieć, jak wygląda w przeważającej części.

Miesiąc temu Łukasz Czechyra – dziennikarz, lektor i muzyk wyszedł z inicjatywą „Tylko Powiedz Wszystkim”. Teraz my, w porozumieniu z inicjatorem, kontynuujemy akcję, bo nasi kapłani dziś, być może jeszcze bardziej niż kiedykolwiek, potrzebują wsparcia.

To akcja, która ma pokazać prawdziwą twarz polskiego Kościoła. Nie tylko brudne szaty, nie tylko księży niegodnych posługiwania, ale przede wszystkim kapłanów prawych, oddanych Bogu i ludziom, zaangażowanych. I to oni stanowią o sile Kościoła, nie tylko polskiego.

Dziś, w Dzień Kapłański, w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana chcemy Wam opowiedzieć historie, które nas poruszają. Opowieści o kapłanach, których znamy, spotkaliśmy ich na naszej drodze.
To ludzie, którzy przekazali nam wiarę, Boga i nauczyli życia. Chcemy, by o ich życiu, oddaniu i gorliwości dowiedzieli się inni. Aby w czasie pogardy i szargania daru kapłaństwa poczuli, że mają wsparcie wiernych.

Zobacz też:   Niedzielne PeryKopy: Nie mam wizerunku, jestem nikim!

Zachęcamy Was, byście w komentarzach pod postem na naszym Facebooku i pod tym artykułem podzielili się świadectwami życia kapłanów – żyjących bądź zmarłych.

Publikujcie także wpisy na swoich tablicach, dodając do nich dwa hashtagi: #TylkoPowiedzWszystkim i #AdesteNaDzieńKapłański. Najbardziej inspirujące historie od Was opublikujemy za tydzień, jako podsumowanie akcji.

Zachęcamy media, duszpasterstwa i wiernych do zaangażowanie się w kontynuację akcji „Tylko powiedz wszystkim”. Niech to będzie nasze świadectwo. Niech wszyscy usłyszą te wyjątkowe historie i poznają prawdziwą twarz polskiego Kościoła.
PODZIEL SIĘ HISTORIĄ / TYLKO POWIEDZ WSZYSTKIM

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

O autorze

Redaktor Naczelny miesięcznika Adeste. Z wykształcenia politolog specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, z zawodu dziennikarz. Prywatnie melancholik lubiący dobrą muzykę, kubek ciepłej herbaty i spotkania z przyjaciółmi.
Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.