adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Wiara

„Idziesz za mną?” – salwatoriańskie rekolekcje powołaniowe z tradycyjną Liturgią

Salwatoriański Ośrodek Powołań zaprasza młodych mężczyzn na rekolekcje powołaniowe z Tradycyjną Liturgią, które odbędą się w dniach 14-16 czerwca br. w Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

Podczas dni skupienia Salwatorianie pragną przybliżyć uczestnikom osobę założyciela Zgromadzenia – Ojca Franciszka Marię od Krzyża Jordana. Istotnym elementem rekolekcji jest Liturgia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego – ma za zadanie wprowadzać uczestników w misterium piękna, życia z Bogiem i adoracji. Całe wydarzenie skoncentrowane będzie wokół modlitwy, wspólnoty oraz tradycyjnej Liturgii. Mężczyźni biorący udział w rekolekcjach będą mieli także możliwość rozmowy z zakonnikami.

Dni skupienia organizowane przez Salwatoriański Ośrodek Powołań to swoiste novum – jedne z pierwszych rekolekcji powołaniowych z elementami nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego. W trzebnickim sanktuarium prowadzonym przez Salwatorianów jest to możliwe, ponieważ są tam regularnie sprawowane Msze Trydenckie z udziałem zakonników.

– Nasi współbracia co roku obecni są np. na Ars Celebrandi. W Trzebnicy działa duszpasterstwo prowadzone przez Salwatorianów. Zgodnie z wolą Pana Boga, wyrażoną przez założyciela, mamy głosić Chrystusa wszystkimi możliwymi sposobami, dopóki żyje na świecie choćby jeden człowiek, który o Nim nie słyszał. Takim sposobem jest na pewno klasyczna liturgia – i oto jesteśmy – mówi w rozmowie z Adeste Karol Matecki SDS, jeden z kleryków zainteresowanych nadzwyczajną formą rytu rzymskiego.

Zobacz też:   O lęku przed ciemnością

Zapisy na rekolekcje trwają jeszcze do 12 czerwca. Zgłoszenie można złożyć na stronie SOP

zapisy na rekolekcje: kliknij tutaj

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.