adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Dostępne za darmo
finansowane przez czytelników

Wesprzyj
Wiara

„Idziesz za mną?” – salwatoriańskie rekolekcje powołaniowe z tradycyjną Liturgią

Salwatoriański Ośrodek Powołań zaprasza młodych mężczyzn na rekolekcje powołaniowe z Tradycyjną Liturgią, które odbędą się w dniach 14-16 czerwca br. w Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

Podczas dni skupienia Salwatorianie pragną przybliżyć uczestnikom osobę założyciela Zgromadzenia – Ojca Franciszka Marię od Krzyża Jordana. Istotnym elementem rekolekcji jest Liturgia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego – ma za zadanie wprowadzać uczestników w misterium piękna, życia z Bogiem i adoracji. Całe wydarzenie skoncentrowane będzie wokół modlitwy, wspólnoty oraz tradycyjnej Liturgii. Mężczyźni biorący udział w rekolekcjach będą mieli także możliwość rozmowy z zakonnikami.

Dni skupienia organizowane przez Salwatoriański Ośrodek Powołań to swoiste novum – jedne z pierwszych rekolekcji powołaniowych z elementami nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego. W trzebnickim sanktuarium prowadzonym przez Salwatorianów jest to możliwe, ponieważ są tam regularnie sprawowane Msze Trydenckie z udziałem zakonników.

– Nasi współbracia co roku obecni są np. na Ars Celebrandi. W Trzebnicy działa duszpasterstwo prowadzone przez Salwatorianów. Zgodnie z wolą Pana Boga, wyrażoną przez założyciela, mamy głosić Chrystusa wszystkimi możliwymi sposobami, dopóki żyje na świecie choćby jeden człowiek, który o Nim nie słyszał. Takim sposobem jest na pewno klasyczna liturgia – i oto jesteśmy – mówi w rozmowie z Adeste Karol Matecki SDS, jeden z kleryków zainteresowanych nadzwyczajną formą rytu rzymskiego.

Zobacz też:   Niedzielne PeryKopy: Szykuj się do walki

Zapisy na rekolekcje trwają jeszcze do 12 czerwca. Zgłoszenie można złożyć na stronie SOP

zapisy na rekolekcje: kliknij tutaj

Dzięki twojemu wsparciu
możemy rozwijać nasze dzieło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.