adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Niedzielne PeryKopy, Wiara

Niedzielne PeryKopy: Powrót Króla

Kadr z filmu "Powrót Króla"

Sigla:

Dz 10,34a-37-43

Ps 118,1-2.16-17.22-23

Kol 3,1-4

1 Kor 5,7b-8a

J 20,1-9

               Cóż to był za tydzień… Najpierw chwała Jezusa wjeżdżającego do Jeruzalem, potem Wieczerza Pańska zakończona dramatycznymi wydarzeniami ogrodu Getsemani i tragedią Wielkiego Piątku. To był koniec. Zdawało się, że już nie ma nadziei. Mesjasz został skazany na śmierć. Umarł. Czy mogło się stać jeszcze coś dobrego?

               Cóż to był za tydzień… w poniedziałek cały świat obiegły zdjęcia płonącej katedry Notre-Dame de Paris. Kłęby dymu wznosiły się ku górze, ogień trawił dach świątyni. Nie minęło dużo czasu, a dumna iglica zapadła się do wnętrza kościoła. To był koniec. Zdawało się, że nie ma nadziei, bo przecież ogień mógł dostać się do głównej nawy. Czy mogło się stać jeszcze coś dobrego?

               Przyszedł następny dzień. Jakie emocje mogły towarzyszyć Apostołom? Brak nadziei, być może zniechęcenie i przemożne poczucie bezsensu. Na wzgórzu poza miastem stał samotny krzyż, do którego jeszcze kilka godzin wcześniej przybity był Jezus z Nazaretu.

               Przyszedł następny dzień. Jakie emocje mogły towarzyszyć strażakom po całonocnej akcji, gdy otwierali drzwi kościoła? Brak nadziei, być może zniechęcenie i przemożne poczucie zmęczenia. W środku, ponad zwaliskiem gruzu i dymiącymi belkami stał złoty krzyż – znak ofiary Chrystusa. Znak męki i… nadziei.

Zobacz też:   Gdzie jest nasze serce?

               Śpiewajcie, wolnych krajów dzieci,

               Bo wkrótce wróci do was król

               I będzie mieszkał w swej stolicy

               Odtąd na zawsze już.

               Nie ma takiej sytuacji, z której Bóg nie wydobyłby dobra. Ze zła, jakim była śmierć Jezusa na krzyżu, Pan wyprowadził zbawienie świata. Twoje zbawienie. Jeśli oddałeś Bogu swoje grzechy, jeśli zanurzyłeś się w Jego śmierci poprzez chrzest, szukaj tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Wszyscy prorocy świadczą o tym, że każdy, kto w Niego wierzy, przez Jego imię otrzymuje odpuszczenie grzechów. Tylko w Nim jest Twoja nadzieja. Tylko Jego zmartwychwstanie może nadać sens Twojemu życiu. Nieważne jaka jest teraz Twoja sytuacja. Nieważne jak długo próbujesz ją zmienić na lepsze. Nieważne ile modlitw do tej pory zanosiłeś do Żyjącego Boga. Trwaj przy Nim i zdaj się na Niego. On pokonał śmierć. Może też pokonać Twój grzech i słabość. Grób jest pusty. Chrystus Zmartwychwstał! Król powrócił!

               Boże, Ty przez wielkanocną ofiarę Chrystusa dałeś swojemu ludowi zbawienie, udzielaj mu obficie Twoich darów, aby osiągnął pełną wolność i posiadł radość życia wiecznego, której pozwalasz mu kosztować na ziemi. Przez Chrystusa, Pana naszego.

אמן

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.