adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Kultura, Nasz patronat

Nasz patronat: Orszak św. Mikołaja w Lublinie

Parafia pw. św. Mikołaja w Lublinie oficjalnie ogłosiła ogólnopolski konkurs literacko-plastyczny pt. „Aby podobać się Bogu i ludziom – Święty Mikołaj i Święty Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” w ramach lubelskiego Orszaku św. Mikołaja. Prace konkursowe będą przyjmowane do 15 października 2018 r. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody finansowe, nawet 2500 zł. Konkurs ma na celu przybliżyć młodym artystom postacie dwóch świętych – Mikołaja i Stanisława Kostki.

Rozpoczęto IV edycje ogólnopolskiego konkursu plastyczno-literackiego organizowanego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie. Konkurs wpisuje się w tradycyjne już lubelskie wydarzenie – Orszak św. Mikołaja. Jest on adresowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz uczniów klas I-III. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe w wysokości 2500 zł, 1500 zł i 1000 zł, warto więc spróbować swoich sił w obszarze plastycznym lub literackim.

Poza atrakcyjnymi nagrodami, konkurs pozwoli na bliższe poznanie dwóch ważnych świętych: św. Mikołaja, biskupa z Miry oraz św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Poznanie historii ich życia może być inspiracją dla młodych artystów. Serdecznie zapraszamy do tej wspaniałej przygody.

Zobacz też:   Teolog i muzykolog szuka odłamków lustra

Prace konkursowe należy wysyłać do 15 października 2018 r. na adres:

– plastyczne: Fundacja Odkrywamy Talenty, 20-123 Lublin, ul. Lubartowska 77, (z dopiskiem: „Święty Mikołaj”).

– literackie: Szkoła Podstawowa nr 19, 20-124 Lublin, ul. Szkolna 6 (z dopiskiem: „Święty Mikołaj”).

Finał konkursu połączony z wręczeniem nagród odbędzie się 8 grudnia o godz. 18:00 w Sali Filharmonii Lubelskiej, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5. Szczegółowe informacje o konkursie, tematy i wytyczne prac, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin można znaleźć na stronie https://parafiamikolaj.pl/ w zakładce KONKURSY.

 

Miesięcznik Adeste jest patronem medialnym konkursu.

 

 

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.