adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Bez kategorii

[NASZ PATRONAT]: Wielka Msza św. Jana Pawła II zabrzmi 2 września w Grodkowie!

Daniel Jan Potocki oraz Miesięcznik Adeste serdecznie zapraszają Państwa na wyjątkowe wydarzenie kulturalne. Już niedzielę, 2 września w kościele świętego Michała Archanioła w Grodkowie (województwo opolskie), o 12:30 wybrzmi ”Wielka Msza świętego Jana Pawła II”. 

Wielka Msza będzie hołdem dla papieża Jana Pawła II, w rocznicę jego wstąpienia na tron Piotra, ale także okazją do uczczenia 100-lecia polskiej niepodległości i ofiar zbrodni niemieckich na obywatelach Rzeczypospolitej.

Na organach zagra Marcin Lauzer, skrzypce – prof. Janusz Purzycki, a głosu użyczy Grażyna Zielińska, znana na całym świecie polska sopranista z Opery Wiedeńskiej.

Msza została zamówiona jeszcze za życia Jana Pawła II, ale nie doczekał ukończenia tego dzieła. Kompozycję wybrano spośród kilku tysięcy propozycji, a swoim sopranem zachwyci uczestników Grażyna Zielińska, znana śpiewaczka operowa z Wiednia. Dlatego można śmiało powiedzieć, że to wydarzenie kulturalne na skalę ogólnopolską – wyjaśnia Daniel Jan Potocki, organizator wydarzenia.

Oprócz Wielkiej Mszy, która będzie centralnym wydarzeniem tego dnia przewidziano wiele wydarzeń towarzyszących. O 15:30 w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu będziemy mogli posłuchać koncertu grupy Golden Boat Trio i wziąć udział w pokazie mody młodej projektantki z Krakowa, Laury Wyszkowskiej.

Zobacz też:   Dlaczego kobiety nie mogą być księżmi w Kościele Katolickim?

Będzie coś dla miłośników poezji. Swoje wiersze zaprezentuje Jan Stalona Dobrzyński. Będziemy mogli nabyć jeden z wyjątkowych obrazów Waldemara Bizionia, podczas aukcji jego dzieł, przedstawiających Jana Pawła II.

Patronami Honorowymi wydarzenia są: Marszałek Senior Kornel Morawiecki, Starosta powiatu brzeskiego Maciej Stefański, Związek Szlachty Rzeczypospolitej, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Miesięcznik Adeste jest dumnym patronem medialnym wydarzenia. 

 

 

 

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

O autorze

Redaktor Naczelny miesięcznika Adeste. Z wykształcenia politolog specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, z zawodu dziennikarz. Prywatnie melancholik lubiący dobrą muzykę, kubek ciepłej herbaty i spotkania z przyjaciółmi.
Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.