adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Nasz patronat

Nasz patronat: „Ciacho za ciacho”

„Ciacho za ciacho” to akcja, którą organizuje grupa charytatywna „Szpunt”. Działa ona przy Duszpasterstwie Akademickim Beczka w Krakowie. To całodniowy kiermasz książek i ciast, z którego całkowity dochód trafia na wybrany cel charytatywny. Kwesta odbywa się cyklicznie już od kilkunastu lat i przybiera coraz większych rozmiarów. Akcja rozgrywa się dwa razy do roku – przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Najbliższa edycja odbędzie się w niedzielę 16 grudnia na krużgankach klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Stolarskiej 12 w Krakowie.

„Ciacho za ciacho” ma kilkunastoletnią tradycję. Dzięki dotychczasowym edycjom udało się m.in.: zbudować studnię w Sudanie, zakupić rentgen dla szpitala w Ugandzie, zebrać środki na budowę szkoły w Kamerunie. W ostatnim roku wsparto remont Szkoły w Iraku prowadzonej przez siostry dominikanki z zakonu pw. św. Katarzyny ze Sieny oraz budowę domu dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych na Bronowicach, który prowadzi Wspólnota Chleb Życia. Dotychczasowe sukcesy zachęcają do coraz większego zaangażowania naszego duszpasterstwa w tę piękną inicjatywę.

Dzięki wielkoduszności darczyńców w zeszłym roku pobito rekord – w zimowej edycji zebrano ponad 82 400 zł!

Zobacz też:   Niderlandy: powstał podcast na cześć Eucharystycznego Pana

Dochód z akcji zostanie w całości przekazany na rzecz Fundacji Dobra Fabryka i będzie wykorzystany na zakup mleka terapeutycznego leczącego niedożywienie dla Ośrodka Dożywiania w Kongu.

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.