adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Dostępne za darmo
finansowane przez czytelników

Wesprzyj
Nasz patronat

Nasz patronat: „Ciacho za ciacho”

Już 31 marca w krużgankach klasztoru oo. Dominikanów w Krakowie (ul. Stolarska 12) odbędzie się kolejna edycja akcji „Ciacho za ciacho”.

„Ciacho za ciacho” to organizowany dwa razy do roku (przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą) kiermasz ciast i książek. Organizatorem akcji jest grupa charytatywna Szpunt działająca w ramach Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego Beczka.

Dochód z tej edycji, której hasło brzmi „Daj szansę!”, zostanie w całości przekazany na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy Przystań w Rzepienniku Biskupim i będzie wykorzystany na zakup samochodu osobowego oraz busa umożliwiającego dojazd do ośrodka wszystkim jego podopiecznym, również tym, którzy jeżdżą na wózkach.

Podczas akcji „Ciacho za Ciacho” krużganki dominikańskie tradycyjnie będą witać gości zapachem ciast. Oprócz domowych wypieków będzie można również spróbować tych od krakowskich cukierników i blogerów kulinarnych. Na kiermaszu nie zabraknie stosów przeróżnych książek, ręcznie wykonanych ozdób, a także kawiarenki serwującej m.in. ciepłe napoje, gofry czy tosty.

„Ciacho za ciacho” ma kilkunastoletnią tradycję. Dzięki dotychczasowym edycjom udało się m.in. zbudować studnię w Sudanie, zakupić rentgen dla szpitala w Ugandzie, zebrać środki na budowę szkoły w Kamerunie, wesprzeć remont szkoły w Iraku oraz budowę domu dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych na krakowskich Bronowicach.

Zobacz też:   Podaruj swojemu dziecku najpiękniejszy prezent
Dzięki twojemu wsparciu
możemy rozwijać nasze dzieło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.