adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Nasz patronat

Nasz patronat: „Chwała Panu”, czyli muzyka poruszająca duszę

Zespół z ks. Michałem Olszewskim. Źródło: anioly-nadziei.pl

Zespół z ks. Michałem Olszewskim. źródło: anioly-nadziei.pl

Zespół z ks. Michałem Olszewskim. źródło: anioly-nadziei.pl

Modlitwa, wdzięczność i oddanie chwały Bogu – to motywowało działający przy parafii św. Katarzyny w Bytowie zespół Anioły Nadziei do przygotowania i wydania płyty „Chwała Panu”’, na której znalazły się utwory pełne uwielbienia, radości, ale także modlitewnego skupienia. Krążek ten jest uwieńczeniem dwóch i pół roku pracy w studiu nagraniowym.

Zespół Anioły Nadziei to inicjatywa, która powstała w 2005 roku. Pierwszy raz zaśpiewali w kościele św. Katarzyny w Bytowie podczas modlitw po śmierci Jana Pawła II. W tym samym miesiącu wzięli udział w X Festiwalu Piosenki Religijnej w Kartuzach.

Jak przyznaje założycielka i prowadząca zespół, Beata Fiszka-Borzykowska, nazwa powstała krótko po sformalizowaniu się zespołu w 2005 roku:

Anioły – bo to posłańcy niosący dobro i piękno, Nadziei – mamy nadzieję spotkać się jeszcze kiedyś z JPII, choć w innej przestrzeni

W czerwcu 2006 roku zdobyli dwie główne nagrody Grand Prix i nagrodę główną na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej CREDO w Chojnicach za piosenkę o świętym Janie Chrzcicielu. W grudniu przyszedł czas na pierwszą płytę zespołu – „Idzie kolęda”. W 2011 roku wydano kolejną składankę, zatytułowaną „W Tobie jest Światło”. Znalazło się na niej siedemnaście utworów, m.in. Pan mnie strzeże, Chwalę Ciebie Panie, Niechaj zstąpi Duch Twój. Po sześciu latach krążek doczekał się reedycji.

Rok 2014 to koncerty w restauracji „Jaś Kowalski” w Bytowie, które odbywały się w ramach projektu „Kawa z Bogiem”. Spotkania zaowocowały płytą pod tym samym tytułem, która stanowi nagranie live z lipcowego występu zespołu.

Zobacz też:   Już w lipcu VI edycja warsztatów Ars Celebrandi!

Kapela w ciągu swojej piętnastoletniej historii posługiwała śpiewem i modlitwą podczas różnych spotkań ewangelizacyjnych, rekolekcji i czuwań. Anioły Nadziei zaśpiewały także w wileńskiej Ostrej Bramie i przy grobie Jana Pawła II w Watykanie .

Najnowszy krążek zespołu przygotowywany był przez dwa i pół roku w studiu nagraniowym w Charzykowcach:

Wielogodzinne nagrania w studio to był dla nas wymagający czas, czas dopracowywania każdego szczegółu utworu; zawsze jednak towarzyszyła nam radość.  Tak powstało dziewięć piosenek, a wśród nich też inspirowane Słowem Bożym. Najważniejsze jest dla nas, by tym, co robimy i  lubimy robić, oddać chwałę Bogu, stąd tytuł płyty. Modlimy się  za wszystkich, którzy będą słuchać tych utworów, by Bóg otwierał ich serca i błogosławił im na drogach do nieba. Chwała Panu – przyznaje Beata Fiszka Borzykowska.

11 czerwca 2020 roku na profilu zespołu na Facebooku ukazało się premierowe wykonanie tytułowego utworu z najnowszej składanki, a dwa dni później upubliczniono okładkę płyty. Premierowe nagranie można obejrzeć TUTAJ.

Na krążku znalazło się dziewięć utworów, w tym dynamiczne i uwielbieniowe, jak tytułowy Chwała Panu czy Pan jest moim Pasterzem oraz bardziej refleksyjne Duchu Święty i Modlitwa o mądrość.

Płytę będzie można nabyć podczas spotkań z zespołem. Utwory umieszczone są także na stronie https://www.anioly-nadziei.pl/albums oraz m.in. na Spotify.

Miesięcznik „Adeste” objął płytę swoim patronatem medialnym. Zachęcamy do wysłuchania a przede wszystkim wspólnej modlitwy muzyką z najnowszej płyty „Chwała Panu”.

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

O autorze

Redaktor Naczelny miesięcznika Adeste. Z wykształcenia politolog specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, z zawodu dziennikarz. Prywatnie melancholik lubiący dobrą muzykę, kubek ciepłej herbaty i spotkania z przyjaciółmi.
Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.