adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Kultura

Kraków: Warsztaty franko-flamandzkiego śpiewu polifonicznego z Marcelem Peresem

Warsztaty franko-flamandzkiej muzyki polifonicznej z XV-XVI wieku, pochodzącej z tzw. kodeksu Occo, poprowadzi w styczniu w Krakowie słynny muzyk Marcel Pérès.

Kodeks Occo to rękopis zawierający repertuar wykonywany w kaplicy „Heilige Stede” w Amsterdamie. Do momentu zdobycia władzy w mieście przez protestantów Amsterdam był miejscem bardzo rozwiniętego kultu eucharystycznego. Wykonywana tam muzyka liturgiczna reprezentowała najwyższą klasę. Były to m.in. utwory Josquina Deprez czy Pierre’a de la Rue.

Z częścią powyższych dzieł będą mieli okazję zapoznać się uczestnicy warsztatów, które organizują Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny i Stowarzyszenie Brandsma. Poprowadzi je Marcel Pérès – słynny francuski śpiewak, badacz dawnej muzyki liturgicznej, muzykolog i organista, a ponadto założyciel zespołu Ensemble Organum. Spotkania odbędą się w języku francuskim i angielskim. Zostaną one tłumaczone także na język polski.

Warsztaty odbędą się w dniach 10-13 stycznia 2019 r. (od czwartku wieczorem do niedzielnego popołudnia) w klasztorze oo. Dominikanów w Krakowie. Opłata warsztatowa wynosi 300 zł. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja poprzez formularz: www.liturgia.dominikanie.pl/zapisy/warsztaty/occo. Więcej informacji na stronie www.brandsma.pl/kodeks-occo.

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.