adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Kultura, Nasz patronat

Duchowy Prezent św. Mikołaja

Październik, a my już o prezentach świątecznych?

Duchowy Prezent Świętego Mikołaja czyli akcja modlitewna, której celem jest modlitwa i walka duchowa za najmłodszych, wystartował!

Skąd pomysł?

Organizatorem Duchowego Prezentu jest Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej działające przy parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie. Pomysł zrodził się z potrzeby modlitwy za młode pokolenie zgłaszanej przez rodziców, dziadków w setkach próśb o modlitwę. Zapotrzebowanie na podjęcie modlitwy za najmłodszych potwierdziła pierwsza edycja Duchowego Prezentu na Dzień Dziecka. Duchowy Prezent jest częścią ruchu modlitewnego za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny – Krucjaty modlitwy za młode pokolenie. Duchowego Prezentu dotarł już na dwa kontynenty, deklarację modlitwy za swoje dzieci podjęli rodzice m.in. z Wielkiej Brytanii, Norwegii, Belgii, Holandii i Grecji, USA i Kanady oraz setki rodziców z całej Polski. Jest to, więc problem wielkiej wagi.

 

Jak rozpocząć duchową walkę o swoje dziecko?

Rozpoczęliśmy już przyjmowanie zamówień na deklaracje Duchowego Prezentu oraz darmową wysyłkę deklaracji modlitwy opiekunów za dzieci. Sposób zamówienia deklaracji można znaleźć na stronie www.duchowyprezent.pl lub pod numerem telefonu 512 440 046 (pon. – pt. godz. 9.00-16.00). Wręczenie duchowych prezentów nastąpi 6 grudnia, a oficjalnym zakończeniem akcji będzie msza dziękczynna 9 grudnia w Archidiecezji Lubelskiej. Duchowy Prezent Świętego Mikołaja ma formę pięknego obrazka z wizerunkiem św. Mikołaja.

Zobacz też:   Krzysztof Sokolovski: Aby duchowość i wiara to nie była całkowita prywatność

Akcja modlitewna Duchowy Prezent Świętego Mikołaja otrzymała patronat honorowy Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitarnej Archidiecezji Lubelskiej. Więcej informacji o Duchowym Prezencie można znaleźć na stronie www.duchowyprezent.pl lub pisząc na adres: [email protected] i dzwoniąc pod numer: 512 440 046 (pon. – pt. godz. 9.00-16.00). Istnieje możliwość zamówienia większej ilości Duchowych Prezentów w jednej przesyłce. Parafie, katechetów i grupy prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z sekretariatem.

Więcej informacji wraz ze zgłoszeniem do Duchowego Prezentu można znaleźć na stronie: www.duchowyprezent.pl

Miesięcznik Adeste jest patronem medialnym wydarzenia Orszak św. Mikołaja, którego Duchowy Prezent jest częścią.

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.