Kochani czytelnicy! Skończył się miesiąc maj, w czasie którego na naszych łamach skupialiśmy się przede wszystkim na tematach związanych z macierzyństwem Maryi. Teraz przyszedł czas na rozważania związane z ojcostwem.
W dwudziestym numerze naszego miesięcznika skupiliśmy się na przedstawieniu kultu Maryi, związanych z Nią dogmatów i pobożności. Chcieliśmy przybliżyć nauczanie Kościoła na temat Jego Matki, której Twarz była ostatnio tak często profanowana na potrzeby niegodziwych, przyziemnych celów. W naszych tekstach staraliśmy się przypomnieć wszystko to, co najważniejsze na temat Matki Boga i naszej.
Tym razem postanowiliśmy się pochylić nad ojcostwem. W nowym, czerwcowym numerze Miesięcznika Adeste znajdziecie więc refleksje na temat roli ojca w odniesieniu do najwyższego wzoru ojcostwa – Boga Ojca. Syna i Ducha można jakoś przedstawić – w końcu Jezus przyjął ludzkie ciało, a Duch Święty ukazywał się pod postaciami znaków (ognia, gołębicy) – natomiast Ojciec jest niewidoczny – stwierdza Jan Buczyński w artykule przypominającym podstawowe prawdy wiary związane ze Stworzycielem Nieba i Ziemi. W numerze 21. przeczytacie również o relacji Jezusa wobec Boga Ojca, relacjach ojca z dziećmi w literaturze oraz o tym, dlaczego do duchownych często zwracamy się per “Ojcze”.
W czerwcowym numerze nie zabrakło również artykułów poświęconych kultowi Serca Jezusowego. Na naszych łamach przeczytacie m.in. o św. Longinie i znaczeniu Krwi i Wody, które wypłynęły z przebitego boku Chrystusowego, a także miejscu czci Serca Jezusa w samym sercu Warszawy. W miesięczniku przeczytacie także o służebnicy Bożej Alicji Lenczewskiej czy problematyce zdrowia i chorób w kontekście nauki Kościoła.
Czerwcowy numer Miesięcznika Adeste to – jak zawsze – najambitniejsza katolicka publicystyka młodych autorów. Już po raz dwudziesty pierwszy przygotowaliśmy dla Was niebanalne teksty poruszające ważne i ciekawe tematy – niech więc kolejny darmowy numer fenomenu katolickich mediów w Polsce, jakim jest Miesięcznik Adeste, zagości na Waszych urządzeniach, sercach i umysłach.
AMDG!
Jeżeli podoba Ci się to, co robimy – kliknij w poniższy przycisk aby dowiedzieć się, jak możesz nam pomóc w rozwoju!