adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Dostępne za darmo
finansowane przez czytelników

Wesprzyj
Nasz patronat

Bóg, rap i nadzieja. Patronat „Adeste” nad krążkiem Nowy Początek

Miesięcznik „Adeste” objął patronatem medialnym wydanie płyty Nowy Początek. To kolejny krążek w ramach muzycznego projektu M2. Wszystkie utwory można znaleźć na kanale YouTube Enklawiduum.

Projekt M2 tworzą od ponad dekady raperzy MaTTro i MaCK (wcześniej MaCh). W swojej twórczości poruszają tematy wiary, poszukiwania prawdy o sobie, Bogu i świecie.

„Obaj pochodzimy z miejscowości Nekla [woj. wielkopolskie] niedaleko Wrześni. MaTTro [Mateusz Jóźwiak] zajmuje się produkcją muzyczną oraz śpiewem. Wszystkie podkłady w materiale Nowy Początek są jego autorstwa. W utworze Krawędź udzielił się również wokalnie w refrenie. Mateusz produkcją muzyczną zajmuje się od 2008 roku, jednak swoją przygodę z muzyką zaczął o wiele wcześniej. W wieku pięciu lat rozpoczął naukę gry na keyboardzie. Granie na instrumentach rozwija po dziś dzień. MaCK [Maciej Ciesielski] odpowiada za warstwę tekstową i rap w materiale Nowy Początek” – wyjaśnia członek grupy, Maciej Ciesielski.

Maciej tworzeniem muzyki zainteresował się w 2008 roku i od tamtej pory rozwija swój warsztat tekstowy oraz umiejętności wokalne. Jak przyznaje, wspólną muzyczną drogą idą razem z Mateuszem już prawie dziesięć lat: „Od 2012 po dziś dzień tworzymy również muzykę w ramach grupy Enklawiduum. Niedawno wypuściliśmy wspólny materiał pod tytułem Dziennik. W 2018 roku jako MaCh x MaTTro opublikowaliśmy na YouTubie materiał pod tytułem odNOWA”.

Zobacz też:   Bezkres poranka, czyli tam, gdzie Bóg i literatura się spotykają

Jak czytamy na ich kanale YT, odNOWA to zbiór kilku odświeżonych utworów pierwotnie napisanych i nagranych w latach 2011-2015. Tytułowa odNOWA oznacza naprawę. Słowo to może zostać rozbite i odczytane jako „od nowa”, co wskazuje na nowe działanie, nowy początek, a w ich przypadku ponowne zjednoczenie sił w procesie twórczym.

Pomysł na stworzenie projektu Nowy Początek zrodził się w kwietniu 2020 roku: „Od tamtego czasu sukcesywnie przygotowywaliśmy obecny materiał. Nowy Początek to dwanaście premierowych utworów, które są publikowane raz na dwa tygodnie na kanale Enklawiduum od piątego lipca. Cały czas doskonalimy nasz warsztat, przygotowując się do nowych wyzwań. Co do przyszłości będziemy zapewne działać dalej w ramach kanału Enklawiduum, który współtworzymy z naszymi przyjaciółmi”.

Najnowszy utwór w ramach projektu nosi tytuł Pustelnik. Opowiada o poszukiwaniu, braku nadziei i pustce.

Zachęcamy do wysłuchania utworu i wsłuchania się w niego. Wszystkie utwory w ramach projektu Nowy Początek można znaleźć na kanale YT Enklawiduum.Dzięki twojemu wsparciu
możemy rozwijać nasze dzieło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.