adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Z życia Kościoła

Zamość: Członek redakcji Adeste przyjął święcenia prezbiteratu (FOTO)

Dziś (2 czerwca) podczas Mszy święceń w katedrze św. Tomasza Apostoła i Zmartwychwstania Pańskiego w Zamościu dk. Mateusz Kopa, który jest członkiem redakcji głównej miesięcznika Adeste przyjął z rąk biskupa Mariana Rojka święcenia prezbiteratu. Neoprezbiter pochodzi z parafii konkatedralnej w Lubaczowie.

Wraz z nim święcenia przyjęło także 3 neoprezbiterów diecezji zamojsko-lubaczowskiej: dk. Marcin Dańków (Par. Przemienienia Pańskiego w Krowicy), dk. Marcin Kornaga (par. Św. Karola Boromeusza w Lubaczowie) oraz dk. Marcin Serafin (par. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie).

Uroczysta Liturgia z udziałem duchowieństwa, rodzin i przyjaciół neoprezbiterów rozpoczęła się o godzinie 10:00 w zamojskiej katedrze.

Podczas homilii biskup Marian Rojek podkreślił wartość kapłańskiego świadectwa, bycie wzorem wierności oraz troskę o najsłabszych.

Opcja na rzecz ubogich, którą podkreśla papież Franciszek, także w geście kreacji kardynalskiej arcybiskupa Konrada Krajewskiego, nie jest jakimś dodatkiem do duszpasterstwa. Bycie z najsłabszymi to centrum kapłańskiego posługiwania – mówił biskup Rojek.

(Fot cc: Bartłomiej Wojnarowski/Adeste. Wszelkie prawa zastrzeżone).

Neoprezbiterzy bezpośrednio po Mszy świętej święceń zawierzyli się Matce Bożej przed cudownym obrazem Matki Bożej Odwachowskiej, który znajduje się w bocznej kaplicy zamojskiej katedry. W niedzielę, 3 czerwca w swoich rodzinnych parafiach odprawią pierwszą Mszę prymicyjną, a 23 czerwca otrzymają decyzje przydziału do swoich pierwszych parafii.

Zobacz też:   Wciąż kocham Cię jak Irlandię. Kościół w Irlandii - historia, problemy i szanse

Księdza Mateusza, który jest naszym redakcyjnym kolegą oraz pozostałych neoprezbiterów polecamy w naszych modlitwach Matce Kapłanów.

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

O autorze

Redaktor Naczelny miesięcznika Adeste. Z wykształcenia politolog specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, z zawodu dziennikarz. Prywatnie melancholik lubiący dobrą muzykę, kubek ciepłej herbaty i spotkania z przyjaciółmi.
Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.