adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Z życia Kościoła

Z kraju: Nowy biskup w archidiecezji katowickiej. Nominacja dla księdza Grzegorza Olszowskiego

Biskup nominat jest doświadczonym pracownikiem kurii i proboszczem parafii św. Antoniego w Rybniku. /YT archidiecezji katowickiej/

Ksiądz doktor Grzegorz Olszowski został mianowany przez papieża Franciszka nowym biskupem pomocniczym archidiecezji katowickiej  poinformowała dziś (13 czerwca) Nuncjatura Apostolska w Polsce. 

Biskup nominat od 2014 roku jest proboszczem parafii św. Antoniego w Rybniku. Jak podała na swojej stronie Konferencja Episkopatu Polski, ksiądz Grzegorz w latach 1995-1999 był wikariuszem parafii św. Jadwigi w Rybniku i diecezjalnym moderatorem ruch Światło-Życie.

Studiował zaoczne na Akademii Teologii Katolickiej ( obecnie: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) a w 2007 r. uzyskał doktorat z teologii pastoralnej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Jest wieloletnim pracownikiem kurialnym: w latach 1999-2007 był sekretarzem i kapelanem abp. Damiana Zimonia, 2007-2012 pełnił funkcję kanclerza kurii diecezjalnej, a w latach 2012-2014 – był wikariuszem generalnym archidiecezji katowickiej i moderatorem kurii.

Zna język niemiecki, a także włoski.

/źródła: episkopat.pl, nuncjatura.pl, foto: youtube.com/

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

O autorze

Redaktor Naczelny miesięcznika Adeste. Z wykształcenia politolog specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, z zawodu dziennikarz. Prywatnie melancholik lubiący dobrą muzykę, kubek ciepłej herbaty i spotkania z przyjaciółmi.
Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.