adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Społeczeństwo, Z życia Kościoła

Watykan: Papież zwoła ogólnokościelne spotkanie w związku z przypadkami wykorzystywania nieletnich

Zgodnie z wnioskiem Rady Kardynałów, papież Franciszek zwoła spotkanie przewodniczących Episkopatów z wszystkich krajów świata. Spotkanie ma dotyczyć “ochrony młodych”, co ma związek z nagłośnionymi ostatnio przypadkami molestowania nieletnich przez duchownych w USA.

Spotkanie, na które zaproszeni zostaną przedstawiciele 114 Konferencji Biskupich i 21 patriarchatów wschodnich, ma się odbyć w Watykanie w dniach 21.-24. lutego 2019 r. Decyzję papieża w tej sprawie poprzedził wniosek Rady Kardynałów, wystosowany dziś na zakończenie trzydniowej sesji jej obrad. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Stolicy Apostolskiej:

Ojciec Święty Franciszek, słuchając Rady Kardynałów, zdecydował o zwołaniu spotkania z przewodniczącymi Konferencji Biskupich Kościoła Katolickiego w temacie ‘ochrony młodych’.

Wszystkich czytelników zachęcamy do modlitwy za Kościół, papieża i duchowieństwo, a także wszystkie ofiary nadużyć seksualnych duchownych katolickich.

Źródło: vaticannews.va, catholicherald.co.uk

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.