adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Areopag Młodych

Scalić społeczność, dać nową jakość. Rusza grupa miesięcznika na Fb!

Zakładamy grupę dla społeczności „Adeste”. Miesięcznik „Adeste” – społeczność to kolejne okno na świat dla miesięcznika, miejsce kreatywnego dialogu młodych ludzi o wierze, kulturze i społeczeństwie.

Miesięcznik „Adeste” działa już od pięciu lat. W tym czasie wiele razy doświadczyliśmy, że wokół tego dzieła tworzy się świadoma grupa młodych katolików z głowami pełnymi refleksji o świecie, Kościele i ludziach, którzy tworzą tę rzeczywistość. To społeczność z ogromnym potencjałem, mająca świeże, kreatywne pomysły oraz świadomość, że dialog o Kościele nie musi być hałaśliwy, przekrzyczany, ale może opierać się na jakości argumentów, kulturze dyskusji i wzajemnym szacunku.

Dlatego też powstała facebookowa grupa Miesięcznik „Adeste” – społeczność (kliknij by dołączyć). Cel jej istnienia jest prosty: gromadzenie wspaniałej społeczności czytelników „Adeste” oraz stworzenie przestrzeni do jakościowego dialogu w Kościele na podstawie treści publikowanych w miesięczniku i na portalu. Mamy nadzieję, że to miejsce będzie przyciągać kreatywnych, młodych ludzi. Kto wie, może za kilka lat to ich teksty będzie można przeczytać na naszych łamach?

Można by zapytać: po co grupa, skoro wystarczą komentarze na naszym fanpage’u na Facebooku? Nie, grupa to coś więcej. To społeczność, z którą chcemy pozostawać w bliskim kontakcie. Wiemy, że pomysły młodych ludzi mogą otworzyć przed nami kolejne drogi rozwoju. To efekt synergii, w którym 1+1 nie równa się 2, ale 3. Razem możemy tworzyć w przestrzeni kościelnej dialog nowej jakości. Członkowie grupy będą mogli wziąć udział w live’ach z redaktorami „Adeste” oraz w konkursach, a także dyskutować w gronie osób, które dzielą się ze światem swoimi refleksjami o wierze, Kościele, społeczeństwie i kulturze.

Zobacz też:   [Quiz] Czy znasz miasta, w których odbywały się ŚDM?

 „W dalszej perspektywie grupa będzie miejscem dla darczyńców, przyjaciół i współpracowników do wypracowania nowych pomysłów, proponowania nowych rozwiązań. Naszą ambicją nie jest ani wielkość grupy, ani jej popularność. Chodzi o danie głosu, a potem także pewnego elementu decyzyjności społeczności i wzmacnianie jej roli. Wierzymy, że mimo wszystko bardzo istotne jest, by Kościół i młodzi bardzo uważnie siebie słuchali. Chcemy to umożliwić”, mówi Bartłomiej Wojnarowski, redaktor naczelny.

„Społeczność, która zgromadziła się wokół naszego miesięcznika, zasługuje na swoją własną przestrzeń w internecie. Grupę Miesięcznik »Adeste« – społeczność chcemy uczynić właśnie taką przestrzenią. Zależy nam na jakościowej, zaangażowanej dyskusji i na nieustannym dostarczaniu wartości dla członków grupy poprzez treści unikatowe, które będą dostępnie wyłącznie dla nich”, wyjaśnia Mateusz Bartkowicz, koordynator grupy.

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.