adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Nasz patronat

O tym, co wymaga odnowy. Konkurs dla twórców

Słowa Jana Pawła II podkreślają, że każda osoba ma w sobie dobro i piękno, ale zdarzają się chwile, kiedy jako ludzie i społeczeństwa czujemy się jak poraniona, chora i sucha ziemia.

I do tej współczesnej ziemi, jaką jesteśmy i na której żyjemy, naznaczonej pandemią, pełnej cierpienia, grzechów, niemocy i słabości przychodzi Duch Święty ze swoją mocą, nadzieją, mądrością, pokojem i radością.

Quadriennale Betesda to zaproszenie dla twórców do podjęcia wyzwania i poszukiwania odpowiedzi na pytania: co w nich wymaga odnowy? Jak Duch Święty działa w życiu doczesnym i ich życiu? Jak Duch Święty zmienia świat wokół nich? Kim jest Duch Święty i jak działał w życiu Jana Pawła II? Quadriennale Betesda to zaproszenie do artystycznej dyskusji, która niesie przesłanie nadziei i miłości do Boga, człowieka i ziemi.

Organizatorzy zapraszają do udziału w II Międzynarodowym Konkursie Sztuki Współczesnej Betesda.

QUADRIENNALE BETESDA:

http://salvationart.pl/quadriennale-betesda/

TRAILER WYSTAWY (animacja: Adam Buka, muzyka: Dawid Ludkiewicz):
https://www.youtube.com/watch?v=ktfuHfOtdVA&t=5s

Do udziału w konkursie Pro Quadriennale Betesda dla Profesjonalistów zapraszamy twórców, którzy posiadają wykształcenie kierunkowe oraz doświadczenie w dziedzinie artystycznej, w następujących kategoriach sztuki współczesnej:

1. Malarstwo.
2. Grafika i rysunek.
3. Rzeźba.
4. Ikona.        
5. Sztuka synkretyczna, happening, instalacje, taniec.
6. Fotografia.
7. Plakat, ilustracja, grafika komputerowa.
8. Muzyka.
9. Film, video-art, etiuda filmowa, film krótkometrażowy.
10. Poezja.

Zobacz też:   Prawda, której znieść nie można
Nagrodę główną w konkursie stanowią indywidualna wystawa sztuki w 2022 roku w Warszawie, w Galerii Porczyńskich, pakiet promujący zwycięzcę w mediach – radiu, telewizji i prasie internetowej – oraz nagrody niespodzianki ufundowane przez sponsorów i organizatorów.

Ponadto międzynarodowe jury wyłoni jednego zwycięzcę w każdej z dziesięciu kategorii sztuki. Nagrody główne dla zwycięzców w każdej kategorii to zbiorowa wystawa zwycięzców w 2022 roku w Galerii Porczyńskich w Warszawie, pakiety promujące zwycięzców w mediach (telewizji i prasie internetowej) oraz nagrody niespodzianki ufundowane przez sponsorów i organizatorów.

Dodatkowo w pierwszym etapie głosowania jury wyłoni spośród profesjonalistów i nieprofesjonalistów twórców, którzy zostaną zakwalifikowani do wystaw pokonkursowych Quadriennale Betesda w 2021 roku w: Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce od października do grudnia 2021 roku. Każdy z twórców, który zakwalifikuje się do udziału w wystawach, otrzyma dyplom laureata konkursu. W wystawach pokonkursowych Quadriennale Betesda 2021 będzie można również zobaczyć sztukę zaproszonych gości specjalnych oraz twórczość artystów wchodzących w skład jury.

Wśród laureatów pierwszego etapu jury wybierze zwycięzców wśród profesjonalistów.

Zgłoszenie do udziału w konkursie jest bezpłatne.

Zgłoszenia dzieł sztuki można przesyłać do 31 lipca na adres: [email protected], [email protected].

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.