adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Miesięcznik

Numer 10. Miesięcznika Adeste już dostępny!

Najnowszy numer miesięcznika Adeste już dostępny! W “okrągłej”, dziesiątej odsłonie naszego tytułu zastanawiamy się przede wszystkim nam tym, czy Chrystus i Kościół odbierają nam wolność?

W słowie wstępnym redaktora naczelnego czytamy: Dla wielu młodych ludzi rozpoczęły lub niedługo rozpoczną się wakacje. Czas odpoczynku od codziennych obowiązków i oddechu od zwykłego trybu życia. Pozostali, szczególnie pracujący, wybiorą się na urlopy. Będzie to także czas, by móc nabrać nowych sił duchowych i fi zycznych. W środowisku młodzie-
ży katolickiej lato jest czasem wspólnych rekolekcji, festiwali i spotkań. Dlatego
w dziesiątym, wakacyjnym numerze miesięcznika “Adeste” poruszymy kwestię
wolności, która dla chrześcijanina jest wolnością “do” i “ku” Chrystusowi, a nie
wolnością “od” zaangażowania i czujności.

Pytanie o wolność w tym, co robię w życiu, jest kluczowe – stwierdza Piotr Bogdanowicz, a następnie analizuje pytanie z okładki numeru. Ten sam autor w dalszej części numeru zastanawia się nad istotą wolności – czy jest ona darem, i czy umiemy z niej korzystać?  O wolności życia duchowego rozważa z kolei Piotr Sudoł, rozpoczynając od konkluzji: Często spotykamy się z całkowitym niezrozumieniem sensu życia duchowego, które jest czymś znacznie więcej niż nasze instynkty i ziemskie potrzeby.

Jak zwykle, nie brakuje tekstów o aktualnych oraz ponadczasowych kwestiach, wzbudzających najgorętsze dyskusje. Do tych pierwszych należy zaliczyć artykuł nt. mszy św. “dla dzieci” (Piotr Ulrich), do tych drugich – tekst Piotra Krajskiego o Pokoju Bożym. Pasjonatów historii bez wątpienia zaciekawią teksty Krzysztofa Dziatlika (o bł. Anastazym Pankiewiczu) i Antonio Akmadzy (o chrześcijańskich dziejach chorwackiego wybrzeża). Jak zawsze interesująco wygląda również dział “Kultura”, z tekstami o życiu chrześcijańskim wg. C. S. Lewisa (Tymoteusz Pyda) i “krucjatowej” trylogii Zofii Kossak-Szczuckiej (Wojciech Gałek).

Zobacz też:   Wolność życia duchowego

To wszystko oraz wiele więcej znajdziecie w najnowszym numerze Miesięcznika Adeste – dostępnym za darmo w wersji PDF, EPUB i MOBI!

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.