adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Adeste w Poście, Moja Pascha, Okiem Naczelnego

[Moja Pascha] #4 Bądź współpracownikiem prawdy

”Twoi ludzie odbudują prastare zwaliska, wzniesiesz fundamenty pokoleń. I będą cię nazywać naprawiaczem wyłomów, odnowicielem uliczek – na zamieszkanie”. (Iz 58, 12)

Dzisiaj prorok Izajasz pokazuje nam, jakie są realne skutki odmiany serca człowieka. Boże Słowo, dotykając go intymne i osobiście, zmienia także jego nastawienie do innych. Odmieniają się relacje społeczne, naprawiają się te toksyczne.
Ewangelia nie może być tylko ,,moja”. Jeśli w moim środowisku pracy, tak gdzie przebywam, na spotkaniach z innymi wprowadzam chaos i niepokój, to z pewnością sam w swoim życiu nie przyjąłem w pełni Bożego Słowa.

Wprowadź do swojego życia Bożą Ekonomię, a w Twojej firmie, spółce, miejscu pracy czy nauki zapanuje porządek, a <<Twoi ludzie>> odbudują to, co się posypało.

Jakim jestem współpracownikiem/szefem?

Zadanie na dziś: Podziękuj Bogu za ludzi, z którymi współpracujesz. 

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

O autorze

Redaktor Naczelny miesięcznika Adeste. Z wykształcenia politolog specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, z zawodu dziennikarz. Prywatnie melancholik lubiący dobrą muzykę, kubek ciepłej herbaty i spotkania z przyjaciółmi.
Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.