adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Bez kategorii

Miesięcznik „Adeste” ma nowego wydawcę!

W poniedziałek, 11 lutego 2019 roku, dotychczasowy wydawca i redaktor naczelny miesięcznika „Adeste” zrzekł się praw do wydawania pisma. W tym samym dokumencie przekazał je Stowarzyszeniu Adeste. Dokumenty zostały przekazane do I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Zamościu 12 lutego.

Na rozprawie niejawnej 25 lutego SSO Iwona Lipko uznała ważność przekazania praw wydawniczych i postanowiła wpisać nowego wydawcę do Rejestru Dzienników i Czasopism.

– Zrobiliśmy kolejny krok w rozwoju dzieła, jakim jest Adeste. Wydawcą miesięcznika będzie Stowarzyszenie, czyli grupa osób, które są z Adeste praktycznie od samego początku a sam projekt jest niesamowicie bliski naszym sercom, co gwarantuje zaangażowanie się w niego w pełni naszych możliwości – mówi Krzysztof Dziatlik, sekretarz Stowarzyszenia Adeste.

Podkreślił także, że zmiana wydawcy to duże wyzwanie dla całej kadry:

– Od teraz zarządzanie nie będzie już jednoosobowe, a spocznie na barkach dzielnej i sprawdzonej grupy. Jest to nie tylko zmiana przynosząca rozwój i dająca nowe możliwości, ale też duże wyzwanie. Niektórzy pewnie powiedzą, że to szaleństwo. Być może, ale jak już wielokrotnie udowodniliśmy, to z szaleństwa rodzą się rzeczy wielkie. Prosimy o wsparcie i modlitwę, abyśmy dalej czynili wszystko AMDG – przyznaje.

Zobacz też:   Недільні ПериКопи: Надійся на Господа сьогодні!

Oprócz zmiany formalnej przekazanie praw wydawniczych Stowarzyszeniu pociągnęło za sobą zmiany organizacyjne redakcji. Tak jak dotychczas, codzienną pracą redakcji będzie kierował redaktor naczelny. Jednak to nowy wydawca będzie podejmował kluczowe decyzje co do rozwoju miesięcznika.

O zgodach na krótkotrwałą współpracę, patronaty i wydarzenia, w których użyte ma być logo miesięcznika czy stowarzyszenia, decydować będzie Zarząd Stowarzyszenia.

W przypadku projektów kilkuletnich, podpisywania i zmiany umów i poważnych zmian organizacyjnych decyzję podejmować będzie ogół członków Stowarzyszenia – Walne Zebranie Członków.

Kontakt ze Stowarzyszeniem: [email protected]

Niezmiennie prosimy o wsparcie modlitewne, organizacyjne i finansowe Adeste.

Dane do przelewu:

Stowarzyszenie Adeste, 
Łapiguz 73, 22-400 Zamość, 
numer konta: 61 1600 1462 1875 4628 6000 0001
tytułem: darowizna (na cele statuowe/bądź podać szczególne)

Więcej informacji na: http://adeste.org/wesprzyj-nas/

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.