adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Nasz patronat

„Ciacho za ciacho” zbliża się wielkimi krokami!

Zapach świątecznych ciast, tysiące książek i tłumy ludzi na dominikańskich krużgankach… To może oznaczać tylko jedno – „Ciacho za ciacho” zbliża się wielkimi krokami!

Już 11 grudnia odbędzie się kolejna edycja akcji charytatywnej „Ciacho za ciacho”, organizowanej od 2003 r. przez Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie “Beczka”. Wydarzenie najczęściej odbywa się cyklicznie, dwa razy do roku – przed Wielkanocą oraz Bożym Narodzeniem – w klasztorze oo. dominikanów w Krakowie. Całkowity dochód z akcji zawsze jest przeznaczany na wsparcie organizacji niosących szeroko rozumianą pomoc potrzebującym.

Hasło najbliższej edycji brzmi „Wiele dla Niewielkich”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na Krakowskie Hospicjum im. ks. Józefa Tischnera, którego podopiecznymi są najmłodsi pacjenci zmagający się z nieuleczalnymi chorobami. To domowe hospicjum zapewnia każdemu choremu opiekę medyczną oraz psychologiczną w jego domu, zapewniając potrzebny sprzęt i aparaturę w znajomym, komfortowym i bezpiecznym środowisku. Hospicjum zajmuje się opieką perinatalną już od poczęcia, pomocą przy nagłej chorobie dziecka, a także wspiera rodziny cierpiące po jego odejściu.

„Ciacho” to przede wszystkim kiermasz ciast, książek oraz świątecznego rękodzieła, a także liczne wydarzenia towarzyszące. Podczas całodziennej akcji będzie można uczestniczyć w licytacji, warsztatach baristycznych oraz panelu dyskusyjnym, w którym wezmą udział pracownicy hospicjum, ponadto odbędzie się koncert Scholi Beczkowej oraz zostanie wystawiony spektakl teatralny grupy Karton. Przewidziano także atrakcje dla najmłodszych. To inicjatywa, podczas której każdy znajdzie najprzyjemniejszy dla siebie sposób, aby w przedświątecznym czasie dołożyć swoją cegiełkę do wsparcia najbardziej bezbronnych – chorych dzieci.

Zobacz też:   Anima MEA

Osoby, które nie mogą dotrzeć do Krakowa 11 grudnia, będą miały możliwość wsparcia akcji poprzez zbiórkę internetową pod adresem: ciacho.dominikanie.pl.

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.