adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Kultura

10 lat odkrywania Zdrapki Wielkopostnej. Świadectwa dobrych owoców

10 lat. Tyle liczy już sobie Zdrapka Wielkopostna. Dla wszystkich zdrapkowiczów mamy specjalne życzenia i błogosławieństwo od prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka – zobacz tutaj: 

https://www.youtube.com/shorts/CxUTT7_m57Y.

Dziesięć lat to sporo, prawda? Co roku staramy się zaskoczyć Was odmienioną grafiką i tematem blisko związanym z bieżącymi wydarzeniami, eksperymentujemy z formułą zadań (Kto pamięta pierwszą edycję Zdrapki? Sporo się od tamtej pory zmieniło, prawda?). I ciągle nie mamy dosyć. Co motywuje nas do działania? Świadectwa uczestników zostawiane w komentarzach po każdej edycji. Sami zobaczcie:

„Dałem mojemu koledze waszą zdrapkę w zeszłym roku, dzięki niej z powrotem wrócił do Kościoła”.

„Dzięki zdrapce mogłam przeżywać post razem z córką. Cieszyłam się, kiedy widziałam jej zaangażowanie w wykonywanie zadania. To był piękny czas”.

„Dziękuję bardzo za zdrapkę, kolejny raz pokazuje nam, jak piękne może być przeżywanie Wielkiego Postu zarówno przez najmniejszych, jak i tych ciut większych”.

„Dziękuję za wszystkie okienka, pomogły mi w tym trudnym czasie w życiu!”.

„Zdrapka wielkopostna to już tradycja. Ciężko wyobrazić sobie Wielki Post bez zdrapki”.

Każdego roku na zakończenie Wielkiego Postu otrzymujemy mnóstwo wiadomości, które pokazują nam, jak wspaniałe owoce przynosi Zdrapka. Z lekkim zawstydzeniem przyznajemy – jesteśmy nimi głęboko wzruszeni. To najlepsza nagroda, jaką moglibyśmy sobie wymarzyć. 

Zobacz też:   Przebudzenie Dusz: angielski sceptycyzm?

Ale, ale… żeby nie było tak ckliwie – zbierajmy siły, bo przed nami kolejne wielkopostne wyzwanie. Czy warto je podjąć? Komentarze uczestników poprzednich edycji mówią same za siebie: warto!

Jak co roku, będzie radośnie i refleksyjnie, optymistycznie i aktywnie, świadomie i na miarę indywidualnych możliwości. Formuła, którą dobrze znacie: każdego ranka zdrapujemy jedno zadanie do zrealizowania w danym dniu. Co nowego? Różana szata graficzna, nowy motyw przewodni (do odkrycia w Środę Popielcową!) i odświeżone, urozmaicone propozycje zadań. 

ps. 10 lat to wciąż za mało, aby dotrzeć z wielkopostną akcją do każdego domu. Dziękujemy za to, że dzielisz się Zdrapką ze swoimi bliskim. My podzieliliśmy z kardynałem Kazimierzem Nyczem. Zobacz jak przyjął swoją pierwszą Zdrapkę Wielkopostna w życiu: https://youtube.com/shorts/UM5AP-EMbNI?si=A–NJBEAlN9q5MXh 

To jak? My jesteśmy gotowi do działania! A Ty?

[Przyp. redakcji: Materiał nadesłany. Za jego treść i formę odpowiada Organizator] [Grafika główna: kolaż wykonano w redakcji z zdjęcia Prymasa nadesłanego przez Organizatora]

Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.