adeste-logo

Wesprzyj Adeste
Sprawdź nowy numer konta

Wesprzyj
Kultura, Miesięcznik, Społeczeństwo

Prawdziwy Obraz – wywiad z członkiem wspólnoty Vera Icon

Są różni i pochodzą z wielu stron Polski. Łączy ich w szczególności jedna rzecz – są artystami, a swoje niezwykłe talenty poświęcają Bogu. Chcieliśmy poznać ich bliżej, dlatego zaprosiliśmy do wywiadu współlidera krakowskiej diaspory Vera Icon, grafika i rzeźbiarza Dariusza Nowaka.

Czym dla ciebie jest Twoja wspólnota?

Dla mnie wspólnota jest przede wszystkim miejscem spotkania Boga w drugim człowieku i konfrontacji mojego postrzegania Boga z prawdziwym Jego obrazem zawartym w Piśmie Świętym.

Jaką wspólnotą jest Vera Icon? Czym zajmują się jej członkowie?

Vera Icon jest wspólnotą zrzeszającą artystów i ludzi kultury, będących jednocześnie katolikami. Wśród członków znajdziemy muzyków, grafików, malarzy, pisarzy, rzeźbiarzy, a także menedżerów sztuki i ludzi z nią sympatyzujących. Spotkamy również tych, którzy nie godzą się na „bylejakość” w przestrzeni sakralnej i dla których istotne jest to, jak wygląda przestrzeń wiary ukazana w sztuce.

Skąd wzięła się nazwa grupy?

Głęboko wierzymy, że nazwa została nam podsunięta przez Ducha Świętego, a znaczy dosłownie “prawdziwy obraz”. Bo właśnie taki – a nie wykrzywiony przez różne ideologie – obraz Boga pragniemy poznawać i przekazywać dalej w godnej formie.

Zobacz też:   Ja i OjciecTen tekst to jedynie fragment artykułu z najnowszego numeru Miesięcznika Adeste, kliknij poniższy przycisk aby zapoznać się z najnowszym numerem naszego e-miesięcznika – zupełnie za darmo!

Jeżeli zaś jesteś z nami już od dłuższego czasu i po prostu podoba Ci się to, co robimy – kliknij w poniższy przycisk aby dowiedzieć się, jak możesz nam pomóc w rozwoju!Adeste promuje jakość debaty o Kościele, przy jednoczesnej wielości głosów. Myśli przedstawione w tekście wyrażają spojrzenie autora, nie reprezentują poglądów redakcji.

Stowarzyszenie Adeste: Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podoba Ci się to, co tworzymy? Dołącz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.